10 nejlepších typů rostlin němého rákosu k pěstování

Pokud hledáte krásný a snadno udržovatelný doplněk zahrady, zvažte pěstování němého rákosu.

I když existuje mnoho různých druhů rostlin němého rákosu, z nichž si můžete vybrat, všechny mají některé společné vlastnosti.

Přečtěte si další informace o nejlepších typech rostlin němého rákosu, které můžete pěstovat! Existují desítky typů, druhů, hybridů a variant rostlin němého rákosu, které můžete pěstovat. Zdá se, že každý rok vzniká ještě více odrůd!

Existují velké druhy rostlin němého rákosu, druhy, které mohou dorůst až do výšky 1,52 metru a šířky 1,22 metru. Tyto rostliny se nejlépe hodí do extrémně velkých nádob nebo pro přímou výsadbu do země.

Přesto existují i menší zakrslé odrůdy (např. 'Compacta'), které se mimořádně dobře uplatňují v interiéru.

1. D. amoena 'Tropic Snow'

Existuje několik druhů rostlin rodu Amoena, které můžete pěstovat. Většina z nich má velké tmavě zelené listy, které mají obvykle podlouhlý tvar. Mnohé z nich mají také žluté pruhy podél žilek.

'Tropic Snow' je nejen jedním z nejoblíbenějších druhů aménií, které můžete pěstovat, ale také jednou z nejoblíbenějších dieffenbachií - tečka.

Má vejčité listy se skvrnitými žlutými a bílými skvrnami.

2. D. amoena 'Alix'

'Alix' je blízce příbuzná 'Tropic Snow', má bíle a zeleně panašované listy. Je však mnohem menší a snadněji se množí než 'Tropic Snow', což z ní dělá skutečnou špičku v komunitě dieffenbachií!

3. D. maculata 'Camille'

'Camille' je klasická odrůda Dieffenbachie, jejíž pěstování je třeba zvážit; má vápenaté a tmavě zelené - široké a široké listy. Daří se jí v plném až částečném stínu za předpokladu, že má zároveň dobře propustnou půdu.

Mezi zálivkami ji nechte dobře proschnout!

3. D. amoena 'Vesuvius'

'Vesuvius' má pozoruhodně skvrnité listy. Ačkoli skvrnitost není v čeledi Dieffenbachia nijak neobvyklá, skvrnitost této rostliny je naprosto úchvatná.

4. D. maculata 'Rudolph Roehrs'

'Rudolph Roehrs' je klasika s jasně zeleno-zlatými listy s bílými skvrnami.

5. D. maculata 'Perfection'

Tato odrůda je podobná jiným zakrslým odrůdám němých třtinových rostlin, jako je 'Compacta'. Má pestré listy v odstínech zelené a krémové spolu s nadprůměrně velkými listy v porovnání s velikostí zbytku rostliny.

6. D. seguine

Další odrůdou okrasné pokojové rostliny je Seguine. Tato rostlina má stonek podobný rákosu a krémově bílé listy, které mohou snadno dosahovat sošných výšek. Je to jediná odrůda Dieffenbachie, která v ideálních podmínkách vytváří nádherné bílé květy.

Tento druh, pocházející z Brazílie, může dorůst výšky až 3,05 metru.

7. 'Camouflage'

Jak už název napovídá, 'Camouflage' dobře splyne prakticky s jakýmkoli prostředím. Má světle zelené listy s krémovými žilkami a dobře roste na mírném slunci. Může přežít i v plném stínu, i když její barvy nebudou tak úchvatné.

8. 'Compacta'

Jak možná tušíte už podle názvu, 'Compacta' je jednou z nejlepších odrůd pro pěstování, pokud zahradničíte v omezeném prostoru v interiéru. Je známá svou schopností čistit vzduch a má světle zelené listy, které zřídka dosahují délky větší než 5,08 - 12,70 cm. Každý list má uprostřed krémové nebo žluté tečky. Je ideální jako stolní dekorace! 9. 'Memorii Corsii'

Navzdory krkolomnému názvu je tato rostlina v obchodech poměrně snadno k sehnání. Má nový růst, který má stříbřité znaky. Roste mírným tempem a je jednou z nejstarších pěstovaných odrůd, která existuje již téměř dvě století.

10. 'Panther'

'Panther' je jedním z nejrychleji rostoucích typů, které můžete pěstovat. Listy rychle dosahují délky 40,64 cm, mají tmavě zelené listy se stříbřitě bílými pruhy.

11. 'Nelly'

'Nelly' je malá a kompaktní odrůda. Roste pomalu, ale vytváří téměř dokonale rovnoměrný růst bez nutnosti řezu. Lze ji použít v miskové zahradě nebo ji pěstovat v malém 15,24cm kontejneru, pokud se tak rozhodnete. Její listy jsou krémově bílé a jasně zelené.

12. 'Parachute'

Tato odrůda roste rychle, zejména ve srovnání s odrůdou 'Nelly'. Má velké tmavě zelené listy se stříbrnými pruhy podél středního žebra. Podél listové čepele má další světle zelené skvrny, přičemž listy snadno dosahují délky 0,61 m i více.

13. 'Splash' PPAF

Tento hybrid je známý svým rychlým růstem. Roste rovnoměrně a vzpřímeně.

14. 'Star Bright'

Tento druh dieffenbachie má krémově zbarvené listy s tmavě zelenými okraji. Většina listů obsahuje také tmavě zelené skvrny. Má dlouhé, úzké listy, ve skutečnosti mnohem užší, než jaké najdete u příbuzných rostlin.

15. 'Sterling'

'Sterling' je kompaktní, dobře větvená rostlina, která vytváří více bazálních výhonů na rostlinu než téměř všechny ostatní odrůdy. Má sytě zelené listy s bílými středními žebry.

16. "Tiki

'Tiki' je kultivar, který byl poprvé objeven na Floridě a vznikl z populace nepohlavně množených rostlin. Je blízce příbuzná odrůdě 'Memoria Corsii' a má tmavě zelené listy se světle zelenými žilkami. Má také jasně bílé skvrny.

17. 'Triumph'

'Triumph' je jedinečný typ rostliny s vápencově zeleným vzrůstem. Každý list má zářivý tmavě zelený okraj a bílé žilky přímo uprostřed.

18. 'Wilson's Delight'

Tato odrůda má velké, tmavě zelené listy s bílými středovými žilkami. Je to jeden z mála kultivarů bez jakéhokoli skvrnění.

19. 'Tropic Marianne'

Tato veselá pokojová rostlina má podlouhlé listy v krémových a zelených odstínech. Vypadá podobně jako hosta - a často je za ni zaměňována. Listy mohou dorůstat délky a šířky 30,48 cm i více.

20. 'Carina'

Se středně velkými zelenými listy nepatří 'Carina' k největším kultivarům, které můžete pěstovat, ale i tak je pohled na něj úchvatný. Její listy jsou o něco světlejší než u ostatních odrůd a dorůstají délky až 50,80 cm.

21. 'Delilah'

'Delilah' má velké špičaté listy se zelenobílými skvrnami a zelenými okraji.

22. 'Honeydew'

Pokud rádi mlsáte medovicové melouny, je tato odrůda určena právě vám! Má zlatožluté listy se zelenými okraji - stejně jako ikonické ovoce. Má nápadné olistění a je ideální pro ozdobu každého obytného prostředí!

23. 'Mary'

Jedna z nejrychleji rostoucích odrůd 'Mary' má jasně zelené listy s bílým skvrněním.

24. 'Snow'

'Snow' je jedním z největších typů němých třtinových rostlin. Může snadno dorůst výšky až 1,52 m a má tmavě zelené panašované listy. Tyto listy mají občas také stříbrné nebo bílé skvrny. Vzhledem ke své velikosti se 'Snow' nejlépe hodí pro pěstování ve venkovním prostředí, které je stále chráněno před povětrnostními vlivy, například na terase.

25. 'Sarah'

Na rozdíl od 'Snow' je 'Sarah' skvělou volbou pro pěstování v interiéru. Má krásné pestré listy s nepravidelnými bílými skvrnami a zelenými okraji. Navíc se příliš nerozrůstá - je tedy ideální do nádoby.

26. 'Sparkle'

Při rychlém pohledu na 'Sparkle' si můžete myslet, že tato rostlina dělá právě to! Má úzké, i když živé listy, které jsou skvrnitě tmavě zelené a jasně zlaté.

27. 'White Etna'

'White Etna' má krásné zelené panašované listy s bílými skvrnami. Její listy jsou velké a lopatkovité. Jedná se o jednu z nejlepších odrůd Dieffenbachia pro slabé světelné podmínky.

28. 'Puerto Rico Variegated'

Tato rostlina má kopinaté listy, které jsou světle až tmavě zelené se světle žlutým nádechem. Je to jeden z mála typů, kterému se daří na plném slunci, ale stín pomůže listům získat jasnější odstín zelené.

28. 'Aurora'

Všechny druhy němých třtinovek mají rády stín, ale 'Aurora' je snad nejstinomilnější. Při minimálním osvětlení má nádherné tmavě zelené listy spolu s nerovnoměrnými skvrnami zelené a limetkově žluté barvy. Je to také jeden z nejsnáze množitelných kultivarů ze stonkových řízků.

29. D. daguensis

Tento druh, kterému chybí běžné jméno, je vzácný - to však neznamená, že není svým způsobem velkolepý! Ve skutečnosti je to jedna z nejúchvatnějších odrůd Dieffenbachie, kterou můžete pěstovat. Má nerovnoměrné žluté a béžové skvrny, které se až šokujícím způsobem snoubí s tmavě zelenými listy.

Má také jedinečně podlouhlé listy, které mohou jakémukoli prostředí dodat velkou vizuální přitažlivost.

30. 'Tropic Rain'

Jedná se o jednu z nejlepších odrůd pro super vlhké podmínky. Dává přednost nepřímému světlu a odmění se vám drobnými bílými pihami na světle zelených listech.

31. 'Rebecca'

Poslední, ale neméně důležitou rostlinou je 'Rebecca'. Má pestré listy s odpovídajícími jasnými, výraznými barvami. Mezi ostatními odrůdami skutečně vyniká!

32. D. maculata 'Superba'

'Superba' je známá tím, že má mnohem hustší a silnější listy než ostatní druhy z čeledi Dieffenbachia. Její listy jsou světle zelené a krémové, přičemž kresba sahá až k okrajům listů.

Jaké druhy trsnatých rostlin budete pěstovat?

Pokud máte zelený palec a chcete začít pěstovat rostliny Dieffenbachia, nebojte se - na výběr máte spoustu odrůd!

Při rozhodování, který typ rostlin němého rákosu budete pěstovat, zvažte velikost rostliny a množství světla a vlhkosti, které bude potřebovat. Pak se budete moci rozhodnout tak, aby vám dokonale vyhovovala!


avatar

Adéla je absolventkou bakalářského studia v oboru zahradnictví a krajinářství. Její vášeň spočívá v objevování krás zemědělství jako vědy a umění.