Aplikace pro určování rostlin - nejlepší aplikace pro určování rostlin

Máte rádi rostliny? Chcete se o nich dozvědět více? Pokud ano, je tento příspěvek na blogu určen právě vám! Viděli jste někdy krásnou rostlinu nebo květinu a položili jste si otázku "co je to za rostlinu?".

Ať už se snažíte rozeznat jednu kapradinu od druhé, nebo se jen pokoušíte zjistit, zda vám ta rostlina rostoucí u silnice způsobí svědivou vyrážku, je důležité vědět, jak správně rostliny určit. Určování rostlin může být složitý úkol, ale naštěstí existuje spousta aplikací, které vám s tímto procesem pomohou.

Nejlepší aplikace pro určování rostlin jsou ty, které nabízejí řadu funkcí a lze je používat offline. Tyto aplikace pomáhají uživatelům určit rostliny tím, že poskytují obrázky, popisy a informace o stanovišti rostliny a preferovaných klimatických podmínkách.

S ohledem na tyto funkce jsme pro vás sestavili seznam skvělých aplikací pro určování rostlin!

Co je to za rostlinu? Zde jsou nejlepší aplikace k určování rostlin

Aplikace pro určování rostlin

1. SmartPlant

SmartPlant je jedním z nejlepších bezplatných nástrojů pro identifikaci rostlin, které můžete použít. Získáte veškerou pomoc při určování rostlin, o které můžete snít - navíc si můžete nastavit digitální kalendář péče, který vám pomůže sledovat potřeby rostlin na vaší zahradě. Bude vám posílat přizpůsobená upozornění, kdykoli bude čas podniknout kroky, ať už se jedná o hnojení, zalévání, pletí nebo jiný úkol péče o rostliny, který by vám mohl uniknout.

2. iPflanzen

Další užitečnou aplikací pro identifikaci rostlin je iPflanzen. Tato aplikace vám pomůže určit více než 1500 různých rostlin, které můžete najít růst v místním parku, lese nebo na zahradě. Zapojíte znaky, jako je struktura květu, barva květu nebo plodu a tvar listu.

Přestože nebudete pořizovat fotografie a místo toho budete pouze zapojovat atributy, je to dobrá volba pro někoho, kdo chce jít při zkoumání rostlin trochu více do hloubky.

3. Google Lens

Google Lens je aplikace pro určování rostlin, které vás možná ještě nenapadly. Pokud máte telefon s operačním systémem Android, pravděpodobně již máte aplikaci Google Lens nainstalovanou. Pokud ne, můžete si tuto aplikaci nainstalovat z obchodu Google Play. Google Lens je aplikace, která není určena speciálně pro rostliny - s jejím použitím však můžete využívat Obrázky Google k identifikaci objektů, rostlin, textů a dalších věcí, a to vše na základě fotografie.

Google Lens vám umožní vyhledat a identifikovat téměř cokoli, co uvidíte, bez ohledu na to, zda se jedná o předmět, rostlinu nebo zvíře. Je ideální, pokud hledáte pouze název konkrétní rostliny a nepotřebujete další informace.

Výkonná aplikace, jejíž používání je zcela zdarma. Dokáže dokonce skenovat věci, jako jsou QR kódy a čárové kódy produktů, nebo vám pomůže přeložit text!

4. Plantifier

Další aplikací pro identifikaci rostlin, jejíž použití byste měli zvážit, je Plantifier. Jedná se o crowdsourcovou aplikaci pro rozpoznávání rostlin, která je zdarma pro systémy iOS i Android a která vám umožní nahrát obrázek neznámé rostliny a následně získat pomoc od uživatelů komunity, kteří rostlinu identifikují a zároveň zodpoví otázky týkající se této rostliny.

5. iNaturalist

Aplikace iNaturalist vám umožní stát se profesionálním přírodovědcem - přímo na vašem dvorku. Využívá umělou inteligenci k určování nejen rostlin, ale i volně žijících živočichů. Navíc slouží jako sociální síť zdrojů pro přírodovědce a umožňuje zaznamenávat a sdílet pozorování různých rostlin před jejich přidáním do databáze. Pokud algoritmus selže, můžete získat pomoc komunity při správném určování rostlin.

Tato aplikace, nabízená jako společná iniciativa National Geographic Society a Kalifornské akademie věd, je zdarma pro uživatele systémů iOS i Android.

6. Leafsnap

Leafsnap je aplikace, která identifikuje květiny, zeleninu, plevel a další rostliny. Pomocí vizuálního rozpoznávacího softwaru aplikace můžete identifikovat rostliny a poté katalogizovat fotografie, takže si můžete vytvořit vlastní kvalitní referenční knihovnu. Každý záznam je spojen s obrázky ve vysokém rozlišení, což z této aplikace činí jednu z nejlepších možností pro začínající nadšence do rostlin (nevadí mi ta rostlinná slovní hříčka!).

7. Pinterest

Technicky vzato je Pinterest sociální síť - ale může být také neuvěřitelně užitečným nástrojem pro určování rostlin. Když budete používat Pinterest, budete si moci ukládat svůj oblíbený obsah na špendlíky autobusů - ostatní mohou vaše špendlíky najít, pokud vás budou sledovat.

Stejně jako Google má Pinterest v mobilní aplikaci funkci, která vám umožní vyhledávat podle obrázků. Stačí kliknout na ikonu fotoaparátu u vyhledávacího řádku. Zvolte obrázek rostliny z telefonu, kterou chcete identifikovat, a pokud byly připnuty podobné fotografie, Pinterest zobrazí tyto kolíky v části "více podobných" a vy je můžete procházet, dokud nenajdete takový, který uvádí název rostliny.

Bude to vyžadovat trochu více pátrání, než najdete to, co hledáte, ale může vám to pomoci přijít na více jedinečných nápadů, jak rostlinu pěstovat a jak o ni pečovat - takže to pravděpodobně bude stát za váš čas!

8. Zahradní kompas

Zahradní kompas je vynikající aplikace pro určování rostlin. Pomocí této aplikace můžete rozpoznat všechny druhy rostlin i různé škůdce a choroby. Navíc je pro systémy Android a iOS zdarma.

Umožní vám spojit se s odborníky na zahradničení po celém světě, takže můžete nejen určit rostlinu, ale také získat tipy, jak o ni pečovat.

9. Flora Incognita

Flora Incognita je další aplikace pro určování rostlin, která se velmi snadno používá. Stačí vyfotit list nebo květ a nahrát ho - pak začne Flora incognita pracovat. Získáte základní identifikační informace o rostlině spolu se statusem ochrany, charakteristikou a dalšími údaji.

10. PictureThis: Určete rostliny, květiny, plevele a další informace.

Aplikace Picture This je užitečný nástroj, který můžete použít k určování nejen rostlin a květin, ale také plevele.

Využívá technologii umělé inteligence, která vám umožní vyfotit a nahrát předem stažený obrázek, takže můžete získat všechny potřebné informace o konkrétní květině nebo rostlině. Snadno identifikuje rostliny.

11. Hledejte

Seek je další užitečná aplikace pro určování rostlin a květin. Je sesterskou aplikací iNaturalist a využívá schopnosti rozpoznávání obrazu k určování všech druhů rostlin a živočichů z fotografií.

Poměrně nová aplikace, která vám kromě rostlin umožní identifikovat i volně žijící živočichy a dozvědět se zajímavá fakta o tom, co roste a žije všude kolem vás. Sdružuje také data z rozsáhlé databáze, takže je velká šance, že zde najdete to, co hledáte.

12. PlantSnap

PlantSnap je užitečná aplikace pro identifikaci rostlin, která je k dispozici pro iOS za 3,99 eur - pro uživatele Androidu je však zdarma. Má jedinečný algoritmus, který vám umožní vyfotografovat to, co se snažíte identifikovat (ideálně jen několik listů nebo jeden květ). PlantSnap pak fotografii naskenuje a pojmenuje to, na co se díváte. V databázi má více než 500 000 druhů rostlin!

13. FlowerChecker

Placená služba pro určování rostlin, která možná není nejdostupnější, ale rozhodně je nejspolehlivější. Vyfotíte neznámou rostlinu, lišejník, mech nebo houbu a tým odborníků vám ji určí. Tým odpoví co nejrychleji, ale někdy to může trvat i několik hodin - není to okamžitá služba.

14. Zahradní odpovědi

S databází více než 20 000 rostlin je Garden Answers jednou z nejrozsáhlejších aplikací pro určování rostlin. Okamžitě určí, na co se díváte, a poskytne vám také informace o tom, jak rostlinu pěstovat a jak o ni pečovat. Dokonce dokáže identifikovat i různé choroby a škůdce!

15. SmartPlant Home

SmartPlant Home je další jedinečná aplikace, která identifikuje rostliny. Umožní vám vyfotografovat rostlinu a odeslat ji týmu odborníků, kteří vám řeknou, o jakou rostlinu se jedná a jak o ni pečovat. Odborníci jsou na telefonu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, ale opět se může stát, že si na odpověď budete muset chvíli počkat.

Výhodou používání aplikace SmartPlant Home je, že ji lze použít také k identifikaci různých chorob a škůdců a také k tomu, aby vám poskytla nejlepší doporučení, jak je léčit.

16. PlantNet Identifikace rostlin

Plantnet, známý také jako Pl@ntNet, je jednoduchá aplikace, která je zdarma. Stačí vyfotit telefonem nebo nahrát existující fotografii a snadno zjistíte, o jaký druh rostliny se jedná. Rostlinu můžete identifikovat na základě květů, kůry, plodů, listů, růstového habitu nebo jakéhokoli jiného znaku.

V této databázi je více než 20 000 různých druhů rostlin, takže byste neměli mít problém s určením rostliny. Přestože se zaměřuje spíše na planě rostoucí rostliny než na pokojové rostliny, zeleninu, stromy a byliny, je užitečná, pokud jde o poznávání flóry na vaší zahradě.

Odkazuje také na různé informační listy, takže aplikaci můžete použít jak pro rychlé určení, tak pro získání dalších znalostí.

17. Plantix

Plantix je další zemědělská aplikace, která vás informuje o rostlině, kterou si prohlížíte - a také o případných chorobách, které ji mohou postihovat. Činí tak především tím, že se dívá na vzory destrukce, které na rostlinách zanechávají různé choroby.

Na základě rozpoznání vzoru onemocnění vám aplikace nabídne vhodné řešení. Tímto způsobem získáte všechny nejlepší prostředky, které vám pomohou se s nemocí vypořádat.

18. Agrobase

Mezi zemědělci oblíbená aplikace Agrobase vám pomůže identifikovat plevel, škůdce, nemoci, listy, plodiny, rostliny a další. Tato aplikace, která je k dispozici pro systémy iOS i Android, disponuje rozsáhlou databází řešení a potenciálních identifikátorů.

19. Štítky pro zahradu

Garden Tags je další aplikace, která je k dispozici jak pro iOS, tak pro Android. GardenTags je více než jen aplikace pro vyhledávání rostlin, je domovem bohaté komunity zahradnických odborníků, kteří se s vámi mohou podělit o své moudré rady (další zahradnická hříčka!).

20. Plant Lens

Aplikace Plant Lens využívá technologii rozpoznávání obrazu a algoritmy strojového učení, které pomáhají identifikovat rostliny a květiny. Je k dispozici pro systémy Android a iOS, je zdarma a snadno se používá.

Proč používat aplikaci pro identifikaci rostlin?

Co je to za rostlinu a mám si ji nějakou dobu ponechat, nebo ji vyřadit?

Určování rostlin se může zdát skličující, ale s pomocí aplikace pro přesnou identifikaci rostlin je to mnohem snazší. Aplikace, jako jsou ty, o kterých jsme vám řekli výše, byly navrženy tak, aby vás provedly tím, jaké rostliny ve vaší oblasti vidíte a jak se od sebe liší.

Tyto aplikace nabízejí skvělý způsob, jak vám pomoci s určováním rostlin ve vaší oblasti. Můžete je použít k mnoha různým účelům, například zjistit, jaké jedovaté rostliny mohou růst v okolí, nebo objevit nové druhy květin, které mohou růst na vašem pozemku.

Není třeba se zahlcovat přehršlí informací, když v dnešní době existuje aplikace na všechno! Vyzkoušejte jednu z těchto nejlepších aplikací pro vyhledávání rostlin a přesvědčte se sami.

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Is there a free app that identifies plants?

Většina aplikací, které jsme hodnotili výše, je k dispozici zdarma. PlantNet je jednou z nejlepších možností zcela bezplatné aplikace pro určování rostlin, protože je vytvořena po vzoru občanské vědy a spoléhá se na příspěvky uživatelů, kteří pomáhají vytvářet její databázi. Mezi další dobré možnosti patří iNaturalist a PlantSnap.

What is the best plant identifier app in the UK?

Většinu výše uvedených aplikací pro určování rostlin můžete používat ve Velké Británii, ale mezi další zdroje, které stojí za zvážení, patří Garden Plan Pro, My Soil a Into Garden.

Is PlantSnap free?

Ano, aplikace Plant Snap je zdarma. Existuje i placená verze, ale i s bezplatnou verzí získáte okamžitou pomoc při určování květin, stromů a dalších druhů rostlin.

Is PlantSnap a good app?

Aplikace PlantSnap je vynikající aplikace. V obchodě Apple App Store má hodnocení 4,6/5 z více než 59 000 hodnocení. Dá se říci, že PlantSnap je jednou z nejlepších aplikací pro určování rostlin!

Prozkoumejte také náš blog a prohlédněte si další druhy květin s obrázky, které můžete pěstovat.


avatar

Adéla je absolventkou bakalářského studia v oboru zahradnictví a krajinářství. Její vášeň spočívá v objevování krás zemědělství jako vědy a umění.