Jakou symboliku má květina rajského ptáka?

Je to pták, je to letadlo... ne, je to květina Rajský pták!

Tato nádherná květina má výstižný název. Při pohledu na ni se vám může zastavit dech a křehká krása květu vám vyrazí dech. Na tuto tropickou rostlinu je opravdu krásný pohled, a pokud jste ji někdy viděli, pravděpodobně už víte, že je to pravda.

Věděli jste však, že květina rajského ptáka v sobě ve skutečnosti nese hlubokou symboliku? Zde jsou některé z méně známých významů této poutavé květiny.

Co znamená rajský pták?

Rajský pták je květina s hlubokou symbolikou - její etymologický význam však dává velký smysl.

Ve skutečnosti existuje pět samostatných květin Bird of Paradise, které jsou všechny sdruženy pod vědeckým názvem Strelitzia. Obecný název má zřejmější význam - květina Bird of Paradise vypadá přesně jako pták v letu!

Vědecký název je však odvozen od jména královny Šarloty Meklenbursko-Střelické. Královna, provdaná za krále Jiřího III. v době, kdy byla květina původně dovezena do Anglie, požádala, aby byla květina pojmenována po ní.

Co symbolizují květiny rajského ptáka?

S rajskou květinou je spojeno mnoho symbolů.

Jedním z nejzřejmějších je, že květina může představovat myšlenku ráje na Zemi. Může také představovat svobodu a možnost volně cestovat, což dává smysl vzhledem k tomu, že květina se velmi podobá ptáku v letu.

Rajský pták může také představovat dokonalost, velkolepost a úspěch - spolu s královskou a vladařskou mocí. Může symbolizovat věrnost, zejména v romantických vztazích, a také optimismus do budoucna.

Tato květina patří k neobvyklejším možnostem použití v kyticích a aranžmá, ale přesto je to květina, která určitě zaujme.

Existuje více barev této rostliny. Každá odrůda má různé sady dvou kontrastních barev, přičemž samotný jedinečný kontrast nese větší význam než jednotlivé barvy.

Jaký je kulturní význam rajského ptáka?

Květina rajský pták má mnoho významů. Ve své domovině je tato květina skutečně označována jako květ jeřábu.

Lilie, která pochází z Jižní Afriky, je v této zemi považována za symbol krásy a svobody. Je také vnímána jako symbol královského rodu, zejména proto, že je přímo spjata s vládnoucími rody. Její nádherné kontrastní okvětní lístky jsou také symbolem všeobecného úspěchu.

Ačkoli se běžně nepoužívá jako květina k narození pro žádný měsíc, je to dárek, který se často dává k devátému výročí svatby - připomíná věrnost.

Jaká je symbolika tetování rajského ptáka?

Rajský pták je často vnímán jako symbol kreativity, jedinečnosti a vaší vrozené schopnosti vyčnívat z davu. Pokud se vás některá z těchto charakteristik týká, tetování Bird of Paradise může být dokonalým způsobem, jak ukázat svou jedinečnou osobnost!

Kdy byste měli někomu darovat rajského ptáka?

Existuje mnoho příležitostí, při kterých je více než vhodné darovat někomu květinu Rajský pták. Jednou z nich je deváté výročí svatby pro manželský pár. Květinu lze darovat také lidem, kteří slaví narozeniny, a také osobám, kterým je třeba poblahopřát k promoci, povýšení nebo jinému úspěchu.

Květina Rajský pták se často dává také lidem, kteří odjíždějí na dlouhé cesty.


avatar
Autorka

Vyrostla jsem v malé vesničce Kvilda, kde pěstování vlastních plodin a velká předzahrádka byly normou. Od té doby jsem se stěhoval a na čas se usadil v Praze a pak v Brně. Ať jsem šla kamkoli, tu zakořeněnou lásku k zahradám a divoké přírodě jsem si vzala s sebou.