Květy skřivánků - symbol lásky a lehkosti

Skřivan je oficiální květinou lidí narozených v červenci, je to krásná květina, kterou lze nalézt v různých odstínech, včetně růžové, bílé, modré a fialové.

Květina modřence se pěstuje především pro svou krásu a okrasnou hodnotu, ale ve skutečnosti má hluboký skrytý význam. Čtěte dále a dozvíte se více o cenné symbolice této jarní květiny.

Co znamená skřivan polní?

Původně byl skřivanec květem, který byl řazen do rodu Delphinium. Dnes se však tato květina označuje jako Consolida ambigua a Consolida orientalis, dvě květiny, které se pěstují a používají jako řezané květiny a jsou zařazeny do rodu Consolida.

Původní zařazení rostliny jako Delphinium bylo proto, že květní pupeny na rostlině vypadají velmi podobně jako delfín - a Delphinium v překladu znamená "delfín".

Bez ohledu na rodové zařazení si rostlina vysloužila obecné jméno skřivan, protože podlouhlé okvětní lístky na každém květu vypadají jako ostruhy - typicky zadní drápy skřivana.

Co symbolizují květy skřivanů?

Skřivan polní, staromódní jednoletá květina, má řadu symbolických významů. Nejčastěji se používá jako symbol lásky, náklonnosti a silné náklonnosti.

Může však také symbolizovat touhu po humoru a po lehkosti. Může sloužit také jako reprezentace čistého srdce.

Co znamená růžový květ skřivana?

Růžové skřivánky symbolizují nestálost nebo nerozhodnost.

Co symbolizuje fialový květ skřivana?

Fialové skřivánky symbolizují první lásku.

Co představuje bílý květ skřivánku?

Bílé skřivánky jsou obvykle považovány za symboly štěstí.

Jaký je kulturní význam skřivanů?

Kolem příběhu a symboliky květu skřivánku existuje několik mýtů a legend. V řecké mytologii se Odysseus a Ajax pokoušeli získat Achillovu náruč po jeho smrti.

Řekové dali zbraně Odysseovi, což způsobilo, že Ajax propadl záchvatu hněvu. Mečem si vzal život a prolil svou krev na zemi. Z květu skřivanů vyrostl květ.

Podle indiánské tradice dostal skřivan své jméno podle nebeské bytosti, která rozdělila oblohu a seslala na zem ostny vytvořené z kousků oblohy. Sluneční paprsky tyto kousky vysušily a rozptýlily a tam, kam dopadly, vyrašily květy modřence.

A konečně, křesťanské legendy tvrdí, že poté, co byl Kristus ukřižován, byl přenesen do jeskyně a před dveře byl umístěn balvan.

Ve tmě čekal malý králík, a když Kristus vstal, králík na něj promluvil a radoval se, že vstal. Kristus ukázal králíčkovi malý skřivan a dal tvář králíčka obrazu květiny.

Jaká je symbolika tetování se skřivánkem?

Jako červencovou květinu si skřivánčí tetování často vybírají lidé, kteří mají narozeniny v červenci (nebo rodiče dětí narozených v červenci). Tetování může také symbolizovat náklonnost a otevřené srdce. Může také vyjadřovat symbol lehkosti a lehkosti.

Kdy byste měli někomu darovat skřivánka?

Skřivánci jsou vhodní pro mnoho příležitostí. Lze je darovat při kolaudaci nebo k narozeninám. Často se také dávají v kombinaci s květinami do jiných květinových vazeb a expozic, takže se hodí téměř pro každou událost nebo příležitost.


avatar
Autorka

Vyrostla jsem v malé vesničce Kvilda, kde pěstování vlastních plodin a velká předzahrádka byly normou. Od té doby jsem se stěhoval a na čas se usadil v Praze a pak v Brně. Ať jsem šla kamkoli, tu zakořeněnou lásku k zahradám a divoké přírodě jsem si vzala s sebou.