Symbolika květu lobelky

Květ lobelky - to je víc než jen hezká tvářička! Ve skutečnosti má tato květina docela intenzivní symboliku, o které byste měli vědět.

Není žádným tajemstvím, že tato rostlina má celou řadu léčivých využití - kdysi ji indiáni používali jako léčivou bylinu k léčbě problémů, jako je přetížení, astma a bronchitida. Její listy se používaly v čajích, tinkturách a dalších přípravcích.

O skutečném významu květu lobelky se vedou diskuse - jedná se o květinu, jejíž symbolika i přesný význam jsou předmětem vášnivých sporů. Zatímco někteří lidé tvrdí, že květina představuje krásu, lásku, čistotu nebo oddanost, jiní naznačují, že má konotace spíše spojené s pocity zloby!

Zde je to, co byste měli vědět o symbolice květu lobelky.

Co znamená lobelka?

Jedná se o rod kvetoucích rostlin s více než 415 druhy. Obsahuje rostliny, které lze zařadit do kategorie jednoletých nebo vytrvalých, mrazuvzdorných a choulostivých a pěstovaných v různých prostředích.

Většina z nich má jednoduché, střídavé listy a mnohé z nich jsou využívány jako živné rostliny jinými druhy.

Poprvé byl popsán v roce 1753 Carlem Linnausem a pojmenován podle vlámského botanika Matthiase de Lobela.

Existuje mnoho kříženců, které můžete pěstovat, včetně L. fulgens, L. siphilitica a L. cardinalis. Některé mají jemné květy, které se objevují v trsech, zatímco jiné mají ostnitější vzhled (ty se obecně označují jako mexické ostrolisté lobelky).

Lobelky, které většina lidí uvádí a pěstuje na svých zahradách, jsou dvouleté rostliny, které se snadno pěstují a nabízejí květy až do prvních mrazů. Barvy se liší, ale většinou se vyskytují v zářivém odstínu fialovomodré.

Je označována mnoha dalšími názvy, včetně vomit weed, asthma weed, cardinal flower, edging lobelia a dalších.

Lobelie

Co symbolizují květy lobelky?

Tyto květy mají mnoho možných významů v závislosti na barvě květu a na místě, kde žijete.

V některých kulturách symbolizují lásku, zatímco jiné je spojují se štěstím nebo prosperitou. Tyto květiny se také často nosí jako šperky symbolizující lásku nebo přátelství.

Tyto květiny jsou vnímány jako symboly lásky a náklonnosti. Říká se o nich také, že jsou dobré pro duši.

Rostliny představují silné, hluboce zakořeněné spojení mezi dvěma lidmi ve vztahu. V některých případech mohou symbolizovat dva lidi v manželství nebo dokonce mateřství.

V mnoha kulturách a náboženstvích se používá k označení hlubokého pouta mezi členy rodiny nebo přáteli, kteří sdílejí citové pouto, jež přesahuje pouhý fyzický dotek - další důvod, proč se často používá při náboženských obřadech a v medicíně.

V některých případech však mají květy lobelky méně pozitivní konotace. Často jsou vnímány jako symboly temných časů nebo temnoty, či dokonce zlovolnosti. Proto je při výběru této květiny pro jakýkoli účel důležitý kontext.

Co symbolizuje modrý květ lobelky?

Modré okvětní lístky představují někoho, kdo je citlivý, jemný a laskavý. Symbolizuje také člověka, který touží po klidu.

Co představuje růžový květ lobelky?

Růžová verze této květiny může symbolizovat lásku a přátelství spolu se štěstím a prosperitou.

Co symbolizuje červený květ lobelky?

V mnoha kulturách představuje červená barva hlubokou lásku a vášeň, takže by nemělo být překvapením, že tuto symboliku bude sdílet i červená lobelka.

Jaký je kulturní význam květu lobelky?

Tyto květy jsou kulturním symbolem ochrany a léčení, ale mají i mnoho dalších významů. Jako takové je vhodné je vysazovat na zahradě nebo v blízkosti domů pro jejich ochranné vlastnosti.

Tyto rostliny jsou krásnou a jemnou připomínkou síly lásky. Často jsou spojovány s duchovními cestami, sny, a dokonce i s magickými kouzly. Květ lobelky je známý také jako indiánský tabák, protože jej indiáni kouřili, aby si ulevili od bolesti při různých onemocněních.

Jaká je symbolika tetování lobelky?

Tyto druhy tetování mají dlouhou historii významů. Často se používají jako symbol krásy, čistoty a nevinnosti, mohou však také představovat schopnost snášet bolest a utrpení.

Tato tetování mohou sloužit jako symbol, který je již mnoho let používán různými kulturami po celém světě. V některých kulturách se říká, že nošení nebo tetování s touto rostlinou vás ochrání před zlými duchy nebo zlými silami.

Kdy byste měli někomu dát lobelku?

Vzhledem k tomu, že se jedná o léčivou rostlinu, která nabízí řadu zdravotních výhod, lze ji dát téměř komukoli k léčbě zdravotních potíží přirozenějším způsobem. Můžete se však také rozhodnout darovat tuto rostlinu jako dárek v kytici.

Je to nádherná květina, kterou můžete darovat příteli nebo blízkému 1, abyste mu ukázali, jak moc vám na něm záleží. Protože ho lze použít jako symbol ochrany před špatnými energiemi, můžete ho také darovat jako pomoc blízké osobě, která prochází těžkým obdobím.

Ať už se rozhodnete darovat tuto květinu kdykoli a jakkoli, určitě na ni uděláte dojem!


avatar
Redaktor

Ahoj, jsem Jaroslav, Zahradadecin.cz je můj web o pokojových rostlinách a zahradničení. Jsem tu proto, abych se s vámi podělil o své zkušenosti a pomohl vám mít větší úspěch a radost z pěstování rostlin.