Květiny kolumbinie - skvělý dárek pro nový rok

Krásná vytrvalá divoká květina kolopejka je odolná květina, která kvete v polostínu nebo dokonce v lesním prostředí. Tyto květiny jsou malé a křehké, ale navzdory svému drobnému vzrůstu v sobě skrývají vážnou hloubku a význam.

Význam této květiny se v průběhu historie trochu měnil, ale krása této květiny skutečně obstála ve zkoušce času.

Co znamená kolumbína?

Vědecký (neboli latinský) název kolumbiny je Aquilegia. Tento název se překládá zhruba jako slovo "orel". Květina je pojmenována příhodně, protože ostruhy květu připomínají pařáty orla. Stejně jako orel se i kolumbína přizpůsobila, aby přežila ve svém jedinečném prostředí.

Co symbolizují kolumbinie?

fialová kolumbina

Květy kolumbíny znamenají pro různé kultury různé věci, staří Římané a Řekové přisuzovali květinu Afroditě, bohyni lásky.

Tento význam zůstal v průběhu času neměnný. Kolumbíny jsou často považovány za symbol lásky a romantiky, a proto jsou častým dárkem mezi romantickými partnery.

Květy kolumbíny mohou také symbolizovat bláznovství. Vzhledem k tomu, že má tvar šaškovského klobouku, může mít tato květina určité humorné konotace.

Kolumbína může být také použita jako symbol víry a podpory spolu s pojmem vítězství. Proto je květ kolumbiny skvělým květem, který můžete darovat někomu, kdo právě získal nějaké ocenění nebo nějakým způsobem zvítězil.

Co znamená fialová kolumbína?

Většina fialových květin představuje vznešenost, krásu a královskou hodnost - kolumbína není výjimkou.

Co symbolizuje žlutá kolombína?

Žluté kolumbinie symbolizují úspěch, štěstí a přátelství.

Co znamená červená kolombína?

Červené kolumbinie symbolizují vášeň a lásku, obvykle lásku mezi romantickými partnery.

Co představuje bílá kolombína?

Bílé květy mají obvykle symbolizovat nevinnost, čistotu a duchovnost. Jsou skvělým doplňkem svatebních kytic.

Jaký je kulturní význam kolumbíny?

Kolumbíny mají po staletí hluboký kulturní a náboženský význam. V křesťanském náboženství se tyto květy používají jako symbol sedmi darů Ducha svatého. Ve skutečnosti se často používají jako symbol intelektu, zbožnosti a úcty. Mohou také symbolizovat strach ze špatného jednání v očích Boha.

V keltské tradici sloužila kolumbina jako symbol snů a vizí - věřili, že květy slouží jako portály do tohoto světa. Rakušané zase věřili, že kolumbina symbolizuje pět holubic letících v kruhu.

Kolumbíny jsou státní květinou Colorada a jsou důležitým druhem pro opylovače, například kolibříky.

Jaká je symbolika tetování kolumbiny?

Tetování s kolumbínou nepatří k nejčastějším volbám, ale obvykle si ji vybírají křesťané, aby symbolizovala sedm darů Ducha svatého (včetně poznání, zbožnosti, moudrosti atd.). Mohou být také použity jako symbol obecného pocitu štěstí a vnitřní síly.

Kdy byste měli někomu darovat kolumbárium?

Květ kolumbinie je skvělou volbou pro darování při příležitostech, jako je vítání jara, a pro dodání síly dotáhnout projekt do konce. Tyto květiny lze také použít jako symbol poděkování příteli nebo spolupracovníkovi. Kolumbíny jsou také květinou narození, kterou lze darovat lidem, kteří se narodili v květnu nebo na začátku června.


avatar

Adéla je absolventkou bakalářského studia v oboru zahradnictví a krajinářství. Její vášeň spočívá v objevování krás zemědělství jako vědy a umění.