Symboly květu kamélie

Květ kamélie pochází z Číny a má bohatou historii a ještě živější kulturní význam. Květina roste divoce v jihozápadní oblasti země a je také velmi uznávaná v Japonsku a dalších národech.

Tato květina má kromě své přirozené krásy mnoho významů. Tato krásná planeta, která je běžně vybírána jako symbol tetování a dokonce i jako okrasná květina, je zakořeněna ve skrytém významu.

Co znamená kamélie?

V latině se slovo "kamélie" překládá jako "pomocník kněze". Květina byla pojmenována po jezuitském botanikovi otci Georgu Josefu Kamelovi, který se v roce 1600 zabýval botanikou pro farmaceutické účely.

Kamel intenzivně působil na Filipínách, kde zasvětil velkou část svého života a své práce vytváření nových léčivých postupů z rostlin.

Co symbolizuje květ kamélie?

Květ kamélie symbolizuje lásku, oddanost, náklonnost a obdiv. Rostlina kamélie, která se vyskytuje v mnoha barvách, má významnou hodnotu v kulturách po celém světě.

V závislosti na barvě a kontextu květu může květina symbolizovat také rafinovanost, dokonalost a věrnost.

V Japonsku se květ kamélie často používá při náboženských obřadech, protože symbolizuje božství. V Koreji je také vnímána jako symbol věrnosti. Ve viktoriánské Anglii se kamélie používaly k poselství, že obdarovaný je rozkošný.

Co znamená bílý květ kamélie?

Bílý květ kamélie obecně představuje čistotu nebo štěstí. Může také představovat lásku mezi matkou a dítětem, a proto se často používá ve smutečních aranžmá.

Bílé kamélie jsou také opakovaně zmiňovány v románu Harper Leeové To Kill a Mockingbird. V románu jedna z hlavních postav, Jem, stříhá kamélie rostoucí na zahradě netolerantní, rasistické staré dámy.

Žena nakonec zemře, ale ne dříve, než Jemovi prozradí, že se potýká se závislostí na morfiu. Když umírá, zanechá Jemovi krabičku s bílou kamélií, která symbolizuje její trpělivost a pochopení.

Co symbolizuje červený nebo růžový květ kamélie?

Růžové nebo červené květy kamélií mohou symbolizovat romantickou lásku, vášeň, touhu nebo přání.

Jaký je kulturní význam květu kamélie?

V Číně je květ kamélie tradičně vnímán jako spojení dvou milenců. Jemné okvětní lístky představují ženu, zatímco zelená listnatá část stonku, která drží okvětní lístky pohromadě, tzv. kalich, představuje ochranitelského muže. Obě složky jsou spojeny i po smrti.

Význam zde souvisí s jedinečnou povahou květu kamélie. Když květina umírá, okvětní lístky a kalich se obvykle oddělí. U kamélie však okvětní lístky a kalich odpadávají společně - symbol nehynoucí, věčné lásky.

Existuje více než 40 000 registrovaných kultivarů kamélie a je oficiální státní květinou Alabamy.

Jaká je symbolika tetování kamélie?

Pokud uvažujete o tetování kamélie, pravděpodobně to není jen proto, že si myslíte, že by bylo krásné (i když samozřejmě bude). Většina lidí si nechává kamélie tetovat jako symboly touhy, vášně, touhy a dokonalosti.

Různé barvy však mohou mít různé významy. Růžové kamélie obvykle představují touhu, zatímco bílé jsou ve své symbolice nevinnější. Květ kamélie jakékoli barvy může také symbolizovat vděčnost, lásku nebo také oddanost.

Kdy byste měli někomu darovat květ kamélie?

Květy kamélií jsou vhodné ve většině prostředí. Pokud zvolíte růžový nebo červený květ, uvědomte si, že tím můžete signalizovat romantické úmysly obdarovaného! Bílé květy jsou však jako dárek ve většině případů přijatelné, protože obvykle symbolizují trpělivost a věrnost.


avatar
Autorka

Vyrostla jsem v malé vesničce Kvilda, kde pěstování vlastních plodin a velká předzahrádka byly normou. Od té doby jsem se stěhoval a na čas se usadil v Praze a pak v Brně. Ať jsem šla kamkoli, tu zakořeněnou lásku k zahradám a divoké přírodě jsem si vzala s sebou.