Jitrocel - co znamená?

Jitrocel, který se pěstuje jako jednoletá i vytrvalá květina, je květinou, která nemusí přinášet krásu jen v ranních hodinách. Tato odolná liána je nádherná v každou denní dobu - pokud jí poskytnete dostatek slunce a prostoru k rozrůstání!

Snadno pěstovatelná květina, která v sobě skrývá více než to, co se na první pohled zdá.

Co znamená jitrocel?

Vědecký název jitrocele je Ipomoea. Toto slovo pochází z latinských slov "ip", což znamená červec, a "homolas", což znamená "podobný".

Při pohledu na samotný květ jitrocele dává toto pojmenování velký smysl. Jak květ roste, velmi se podobá červu!

Co symbolizuje jitrocel?

Jitrocel je květina s hlubokou symbolikou. Tento význam se může lišit v závislosti na barvě květu a také na tom, z jaké kulturní optiky se na květinu díváte.

Může například znamenat nejen neopětovanou lásku nebo lásku, která je marná, ale může také představovat smrtelnost života.

Kolem této květiny existuje významný čínský folklór, který naznačuje, že se milenci mohou setkat pouze v jeden zvláštní den v roce.

Zjistíte však, že význam se výrazněji mění v závislosti na barvě květiny.

Co znamená bílá jitrnice?

Stejně jako většina bílých květin i bílá jitrocelová květina obvykle představuje čistotu a nevinnost.

Co symbolizuje červená jitrocel?

Červené květy jitrocele symbolizují silné srdce a vášeň.

Co symbolizuje růžová jitrocel?

Růžové jitrocele téměř vždy symbolizují romantiku, něžné city a ohleduplnost. Růžovou květinu jitrocele lze darovat téměř komukoli, včetně blízkého člena rodiny nebo přítele.

Co znamená modrá jitrnice?

Modré květy jitrocele obvykle symbolizují důvěru, úctu a další hluboké, srdečné emoce.

Co symbolizuje fialová jitrocel?

Fialové květy jitrocele obvykle symbolizují vznešenost, královskou hodnost a krásu, jak je to běžné u mnoha druhů fialových květin.

Jaký je kulturní význam jitrocele?

Květ jitrocele má pro několik různých kultur hluboký význam.

V Číně jitrocel symbolizuje, že se milenci mohou setkat pouze v jeden den v roce. POKUD se dva mladí lidé všichni zamilují, budou zanedbávat své povinnosti - alespoň tak se to vypráví. Jakmile budou ignorovat své povinnosti, bohové začnou projevovat svou nespokojenost.

Ve viktoriánské literatuře znamenají jitrnice lásku, která nikdy neskončila - nebo lásku, která nebyla nikdy opětována.

Někteří křesťané se domnívají, že jitřenky úzce souvisejí s konečností života, jak ho známe na zemi. Je to proto, že každý jednotlivý květ představuje život - a život představují denní hodiny slunce.

Jaká je symbolika tetování Morning Glory?

Nechat si vytetovat jitrocelové tetování může ukázat, že jste nejen organizovaní a všímaví, ale také že dobře plánujete různé události.

Obvykle lidé dávají dohromady několik květů jitrocele (tři nebo více) do shluku tetování, aby na kůži vytvořili nádherné a realistické zobrazení.

Kdy byste měli někomu darovat jitrnici?

Jitrocel je ideální květina, kterou můžete někomu darovat, pokud mu chcete dodat sílu, kterou potřebuje k tomu, aby si šel za svými sny.

Tyto květiny následují každou nerovnost na cestě (nebo mřížoví!) a prostě rostou dál. Proto je jitrocel vhodná květina pro někoho, kdo prochází těžkým obdobím nebo kdo končí střední školu a vydává se do světa.

Tuto květinu můžete také darovat někomu, kdo se narodil v září, protože je to květina pro měsíc narození září.


avatar
Autorka

Vyrostla jsem v malé vesničce Kvilda, kde pěstování vlastních plodin a velká předzahrádka byly normou. Od té doby jsem se stěhoval a na čas se usadil v Praze a pak v Brně. Ať jsem šla kamkoli, tu zakořeněnou lásku k zahradám a divoké přírodě jsem si vzala s sebou.