Frézie - symbolika, hodnota a význam

Frézie jsou známé svými křehkými květy a ohromujícími vůněmi citrusů. Ve své domovině kvetou na jaře a nabízejí barevný nádech hned po ústupu posledních sněhů.

Frézie jsou však u květinářů vždy v sezóně. Tyto květiny najdete ve vitrínách většiny květinářství po celém světě.

Věděli jste, že frézie jsou nejen běžně dostupné, ale také neuvěřitelně symbolické? Tyto krásné květy jsou plné symboliky, kterou si zasloužíte znát.

Co znamená frézie?

Slovo "frézie" je společné pro běžný i vědecký systém pojmenování této květiny.

Květiny pojmenoval po botanikovi Friedrichu H. T. Freesovi jeho kolega botanik Christian P. Ecklon. Jméno bylo pojmenováno jako pocta přátelství, které oba pány spojovalo, a symbolika frézie se drží tohoto původního původu.

Co symbolizují frézie?

Květy frézie mají nespočet významů, z nichž mnohé dávají smysl vzhledem ke sladkému, mazlavému vzhledu a vůni této květiny. Frézie mohou symbolizovat důvěru i přátelství. Mohou však také symbolizovat sladkost a nevinnost.

Co znamená bílá frézie?

Bílá frézie, která se nejčastěji používá jako svatební květina, symbolizuje čistotu a nevinnost, obvykle čistotu a nevinnost nevěsty.

Mohou také symbolizovat důvěru (na svatbě by tato důvěra měla být mezi nevěstou a ženichem). Můžete se také setkat s tím, že květinové dívky rozhazují okvětní lístky bílých frézií.

Co symbolizuje červená frézie?

Stejně jako mnoho jiných červených květin i červená frézie obvykle symbolizuje vášeň nebo vášnivou lásku.

Co znamená růžová frézie?

Obvykle se růžové frézie považují za symbol mateřské lásky - lásky, kterou chová matka ke svému synovi nebo dceři.

Co symbolizuje žlutá frézie?

Žluté frézie symbolizují myšlenku radosti a obnovy. Mohou také představovat přátelství a důvěru sdílenou mezi přáteli - to je častý význam žlutých květin.

Jaký je kulturní význam frézie?

Frézie si získaly oblibu v 50. letech 20. století a od té doby zdobí tisíce svateb a dalších výjimečných událostí.

Ve viktoriánské době se frézie nejčastěji používaly jako symbol tajné zprávy - odtud pochází symbol důvěry v tuto krásnou květinu.

Dnes, stejně jako často v minulosti, se frézie používaly především pro svou vůni. Proto se frézie často používají k dodání citrusové vůně mýdlům, šamponům, kosmetice, svíčkám a potpourri.

Přestože je krásná vůně frézie dostatečným důvodem pro její použití v přípravcích osobní hygieny, věří se, že také zmírňuje stres a podporuje relaxaci.

Jaká je symbolika tetování s frézií?

Tetování frézií je kromě řady dalších květinových tetování nesmírně populární. Freezie, křehký květ, obvykle symbolizuje osvěžující témata, jako je nevinnost, moudrost, vytrvalost, přátelství, důvěra a zbožňování.

Jako všestranný květ lze frézii použít k dodání významu a symboliky téměř jakémukoli tetování.

Kdy byste měli někomu darovat frézii?

Frézie se často používají jako svatební květiny. Dokážou dodat vůni a barvu jakémukoli zobrazení, takže jsou dobrou volbou do svatebních kytic, boutonnieres a do středových dekorací na stůl.

Lze je také použít jako symbol vaší vděčnosti. Obvykle se dávají jako poděkování někomu, kdo se dobře osvědčil v těžkých podmínkách.

Ve Spojených státech je frézie symbolem sedmého výročí svatby, takže má smysl dát někomu frézii i při této příležitosti.

Frézie lze darovat opravdu ke každé příležitosti, protože jejich význam se mění v závislosti na osobě a na způsobu prezentace. Darujte frézii příteli - může symbolizovat důvěru, kterou sdílíte, nebo jako symbol vašeho hlubokého uznání.


avatar
Redaktor

Ahoj, jsem Jaroslav, Zahradadecin.cz je můj web o pokojových rostlinách a zahradničení. Jsem tu proto, abych se s vámi podělil o své zkušenosti a pomohl vám mít větší úspěch a radost z pěstování rostlin.