Co znamená motýlek?

Veselá květina, jírovec maďal, se uprostřed léta často objevuje podél silnic a na polích. Je to předzvěst letní radosti, často ho najdete růst mezi sedmikráskami a polními květinami.

Vidět zlatý odraz od dymnivky držené pod bradou se často používá jako žertovné vyjádření toho, jak moc máte rádi máslo. Žerty stranou, tato květina má spoustu symbolických významů, které byste si měli uvědomit.

Co znamená máslovka?

Květina dřípatka patří do rodu Ranunculus L. Tento rod zahrnuje více než 93 druhů a poddruhů.

Co symbolizují motýli?

Žlutý dikobraz

Květy motýlů mají mnoho významů, z nichž některé se liší v závislosti na barvě květu.

Květy nejčastěji symbolizují upravenost. Mají totiž úhledné linie a uspořádané okvětní lístky, které z nich dělají skvělý dárek pro někoho, kdo nemá rád mnoho nepořádku nebo nepořádek.

Květy máslovky mají také určité dětské konotace. Mohou také symbolizovat šarm a pokoru.

Květy se vyskytují v několika barvách, i když žlutá je samozřejmě nejčastější. Symbolika nádherné květiny se liší v závislosti na její barvě.

Co znamená žlutý motýl?

Žlutý dudek symbolizuje radost, nové začátky a všeobecné štěstí.

Co symbolizuje zelený motýl?

Zelený dudek obvykle symbolizuje štěstí, obnovu, mládí a optimismus.

Co znamená červený motýl?

Motýli, kteří se vyskytují v barvách, jako je červená, růžová a oranžová, jsou ti, kteří byli uměle vytvořeni lidmi. Zelené i žluté motýly jsou krásné, ale růžové, oranžové a červené květy jsou skutečně úchvatné.

Červený dymnivka se nejčastěji používá jako symbol vášně a lásky, zatímco růžová je barvou romantiky. Oranžová barva se používá jako symbol jiných silných emocí, například vášně.

Jaký je kulturní význam dikobrazu?

Význam květů dymnivky je opředen mnoha legendami. Podle legendy o Ranunculovi byl libyjský muž jménem Ranunculus známý svým nádherným pěveckým hlasem a elegantním oblečením. Jednoho dne ho jeho vlastní hlas tak uchvátil, že se zhroutil. Orfeus ho pak proměnil v drobný květ dikobrazu.

Existují i další legendy, které tvrdí, že dikobraz si svou přezdívku vysloužil díky kvalitě mléka, které produkuje u krav. Krávy, které se pasou na dudcích, údajně produkují jedno z nejsladších a nejchutnějších mlék. Ironií je, že většina krav se ve skutečnosti pase v okolí jitrocele, protože způsobuje žaludeční nevolnost.

Jiné legendy tvrdí, že za krásu dymnivek jsou zodpovědné víly. Když velká skupina víl pozorovala starého muže, který přecházel přes pole s pytlem zlata, zastavily ho a požádaly ho o trochu zlata. Muž se nechtěl dělit a pokračoval dál, ale víly mu do pytle vyřízly díru, než pokračoval dál. Mince se rozsypaly po zemi a z nich pak vyrostly motýli.

Jaká je symbolika tetování motýlka?

Tetování motýlků obvykle symbolizuje sebedůvěru, hodnotu vlastní hodnoty a sílu slova.

Kdy byste měli někomu darovat Buttercup?

Květy dikobrazu lze darovat při nejrůznějších příležitostech, včetně těch, kdy chcete šířit veselí a radost. Květina je vhodná zejména pro lidi, kteří milují polní květiny, ale lze ji považovat i za obecný symbol dobré vůle. Tyto květiny se často ukládají do váz s jinými polními květinami.


avatar
Redaktor

Ahoj, jsem Jaroslav, Zahradadecin.cz je můj web o pokojových rostlinách a zahradničení. Jsem tu proto, abych se s vámi podělil o své zkušenosti a pomohl vám mít větší úspěch a radost z pěstování rostlin.