Význam květin dianthus

Zajímá vás, co znamená květ dianthusu? Už nehledejte dál!

Některé květiny jsou určeny pro krásu a některé mají významnější význam. Květina dianthus je jednou z mála, která je jak krásná, tak má symbolický význam.

Květům dianthusu se také říká růžové, ale tento název je trochu matoucí, protože ve skutečnosti se vyskytují v mnoha barvách. Jejich odstíny sahají od sytě fialové přes růžovou, bílou, žlutou až po červenou.

Tyto rostliny dorůstají výšky až 0,30 m a mají křehké stonky, na jejichž vrcholcích jsou shluky drobných květů.

Co znamená Dianthus?

Rostlina dianthus

Květy dianthusu pojmenoval řecký lékař Dioskoridés pro jejich schopnost léčit dianthos, což byl starověký výraz pro "závrať". Tvrdí se také, že květina je pojmenována podle řeckých slov "dios", což znamená "bůh", a "anthos", což znamená "květina".

Danthus je také známý jako "růžový", protože květy tohoto rodu jsou obvykle růžové nebo červené, ale mohou být také bílé nebo fialové.

Co symbolizují květy dianthusu?

Květy Dianthus se často vyskytují v zahradách, na polích, a dokonce i na okrajích cest. Tyto rostliny vytvářejí různé barvy, které mohou být od bílé po růžovou, fialovou, modrou nebo červenou. Jsou oblíbené, protože snadno rostou s minimální péčí a mají také krásné květy se sladkou vůní.

Pokud jde o květiny a jejich významy, rostlina dianthus symbolizuje lásku a štěstí a také tvořivost a krásu, a proto jsou tak skvělým dárkem ke svatbě nebo výročí.

Květy dianthusu jsou druhem květiny, která se běžně používá do kytic. Význam květů dianthusu má několik významů v závislosti na barvě a odrůdě, ale obvykle symbolizují lásku, krásu a obdiv.

Někteří lidé říkají, že představují lásku, čistotu, skromnost, ctnost nebo dokonce radost. Například růžová představuje ženskou krásu a nevinnost, zatímco fialová symbolizuje důstojnost a sílu.

Květy dianthusu jsou dokonalým symbolem krásy a ženskosti. Tyto květiny se již po staletí používají na svatbách, aby ukázaly, že manželství bude naplněno radostí a štěstím. Význam těchto květů je často znázorněn jejich barvou; bílý dianthus představuje čistotu, zatímco růžový nebo červený znamená vášeň.

Jaký je kulturní význam květu dianthus?

Tato květina se ve starém Řecku často dávala nemocným nebo umírajícím; symbolizuje křehkost života. Některé kultury také věří, že tato květina dokáže oživit ztracené vzpomínky z minulých životů.

Květ dianthusu je v mnoha kulturách silným symbolem věrnosti a lásky. V Japonsku se hvozdíku říká "hana-fuki", což znamená "odfouknout květiny", protože se věřilo, že když si utrhnete 1 a přivoníte k jeho vůni, vaše problémy odfoukne vítr.

Jaká je symbolika tetování květu dianthusu?

Květy hvozdíku se v tetování používají z různých důvodů, nejčastěji však symbolizují lásku. Okvětní lístky květu dianthusu představují jemnou a křehkou povahu lásky, stejně jako jeho zářivé barvy. Tetování dianthus může mít význam pro někoho, kdo hluboce miloval nebo ztratil milovanou osobu.

Tetování květu dianthusu je běžným symbolem ženskosti, nevinnosti, mladistvosti a radosti. Křehké květy si často vybírají ženy kvůli jejich jemným okvětním lístkům a sladké vůni.

Kdy byste měli někomu darovat květ dianthusu?

Nejoblíbenějším významem je vzpomínka na někoho, kdo zemřel, což se obvykle připomíná žlutými a bílými květy. Symbolizují také mládí, nevinnost, radost a čistotu. Lidé obvykle dostávají květy dianthusů v den svých narozenin nebo v případě, že zemřou, aby si je připomněli, protože je to připomínka toho, jak krátký může být život.

Z veselejšího hlediska se tato květina často dává jako dárek během svátků nebo ke Dni matek, abyste někomu ve svém životě projevili lásku a uznání. V nabídce je tolik barev a druhů, že si určitě nějakou zamilujete!


avatar
Autorka

Vyrostla jsem v malé vesničce Kvilda, kde pěstování vlastních plodin a velká předzahrádka byly normou. Od té doby jsem se stěhoval a na čas se usadil v Praze a pak v Brně. Ať jsem šla kamkoli, tu zakořeněnou lásku k zahradám a divoké přírodě jsem si vzala s sebou.

Související příspěvky