Co znamená snapdragon?

Na celém světě roste více než 40 druhů snapdragonů a snapdragon je nádherná květina, která má nejen krásný vzhled a zábavně znějící jméno, ale také spoustu skrytých významů.

Tato květina, pojmenovaná před mnoha staletími, se často používá jako dárek mezi přáteli a blízkými. Než si tuto květinu vyberete do své příští kytice, zvažte její hluboký význam a symboliku. Její květinový symbol vám pomůže darovat dárek, který je nejen krásný na pohled, ale také smysluplný.

Co znamená Snapdragon?

Běžný anglický název "snapdragon" je převzat přímo ze vzhledu květu. Tento nádherný květ vypadá po zmáčknutí jako dračí hlava.

Ačkoli v dnešní době už lidé z tohoto druhu hloupého koníčku zábavu nenacházejí, v době, kdy byla květina poprvé pojmenována, byla snapdragon zdrojem velkého veselí!

Vědecký název snapdragon je Antirrhinums. Do tohoto rodu patří více než 40 druhů snapdragonů. Název je odvozen z řeckého slova "antirrhinum", což znamená "nosatý".

Zajímavé je, že Řekové měli pro tuto rostlinu dva názvy - druhý z nich byl "kynokephelon", což znamená "psí hlava".

květy snapdragon

Co symbolizují snapdragony?

Snapdragony mají více významů. Mohou představovat sílu, protože jsou schopny růst ve skalnatých, obvykle neobyvatelných oblastech, ale mohou také symbolizovat témata, jako je prohnanost a milost.

Snapdragony se někdy používají jako talisman proti falši. Mohou také představovat myšlenku milosti pod tlakem nebo ve vnitřní síle, která je nezbytná k překonání náročných situací.

Co znamená fialový snapdragon?

Fialové snapdragony jsou obvykle spojovány se spiritualitou. To je v ostrém kontrastu, když srovnáte fialové snapdragony s jinými druhy fialových květin - obvykle jsou fialové květy vnímány jako symbol královské moci.

Co symbolizuje červená snapdragona?

Červené snapdragony se obvykle používají jako symbol lásky, vášně a pozitivní energie.

Co představuje bílý snapdragon?

Bílé snapdragony se obvykle používají jako symbol čistoty, nevinnosti a půvabu, což je běžné i u bílých květů jiných druhů.

Co znamená žlutý snapdragon?

Žluté snapdragony symbolizují štěstí, pozitivitu a štěstí.

význam květů snapdragon

Jaký je kulturní význam snapdragonu?

Symbolika se kolem snapdragon objevuje již od starověku - ještě před vznikem Římské říše. Tyto květy se používaly jako amulet na ochranu před falší.

Ve viktoriánské době si lidé pomocí květin posílali vzkazy. Snapdragony se používaly jako symbol pravdomluvnosti.

Původně se snapdragon pěstoval v jižním Španělsku, Americe a severní Africe, Římané ho rozšířili po velké části Evropy.

Mohou se značně lišit velikostí a patří k nejběžnějším okrasným rostlinám. Podle evropských lidových pověstí má šlápnutí na snapdragonu sílu zlomit i kouzla černé magie.

Jaká je symbolika tetování snapdragonu?

Když se rozhodnete nechat si vytetovat snapdragon, rozhodujete se přidat spoustu symboliky do uměleckého díla na svém těle.

Toto tetování může mít několik významů. Za prvé, snapdragon může symbolizovat milost. Může však také symbolizovat sílu nebo dokonce zběhlost, protože má schopnost růst ve skalnatých oblastech.

Kdy byste měli někomu darovat snapdragon?

Přemýšlíte o tom, že někomu darujete snapdragon? Existuje spousta příležitostí, kdy je to vhodné.

Snapdragon můžete darovat někomu, kdo překonal nějakou životní výzvu - nebo třeba někomu, kdo se potřebuje dostat ze záchvatu smůly. V obou případech by to byla skvělá volba!


avatar
Autorka

Vyrostla jsem v malé vesničce Kvilda, kde pěstování vlastních plodin a velká předzahrádka byly normou. Od té doby jsem se stěhoval a na čas se usadil v Praze a pak v Brně. Ať jsem šla kamkoli, tu zakořeněnou lásku k zahradám a divoké přírodě jsem si vzala s sebou.