Význam květu pentas

Už jste si někdy pozorně prohlédli květ pentasu? Možná jste už nějakou viděli, aniž byste si to uvědomovali - ale znáte význam květu pentas?

Rostliny pentas rostou na vlhkých, stinných místech a často je najdeme na okrajích lesů. Pět okvětních lístků představuje víru, naději, lásku, spravedlnost a mír.

Květiny pentas jsou běžné rostliny, které rostou v teplejším podnebí po celém světě. Význam květů pentas je složitý, ale tyto rostliny jsou často spojovány s láskou a smrtí.

Co znamená pentas?

Pentas je velký rod kvetoucích rostlin, které se vyskytují v odstínech bílé, červené, fialové a růžové. Jsou atraktivní pro kolibříky a opylovače a vyžadují minimální péči.

Etymologický význam slova "pentas" je poměrně jednoduchý. Tyto květy mají pět okvětních lístků a "penta" odkazuje na předponu znamenající "pět".

Co symbolizuje pentas?

Ve starém Řecku symbolizovaly květy pentas cudnost. V moderní době je tvar pětiúhelníku v mnoha kulturách po celém světě také symbolem lásky a ochrany.

Květy pentas jsou také symbolem míru. Pentakl je pěticípá hvězda, která se v mnoha kulturách po staletí používala jako symbol ochrany a rovnováhy, takže pentas je často vnímán jako jakýsi talisman proti zlým duchům, démonům, kouzlům nebo zaříkadlům.

V některých kulturách představují květy pentas díky svým pěti okvětním lístkům připomínajícím zlaté mince štěstí nebo bohatství. Květ penty může také symbolizovat oslavu 5. výročí svatby a také pátý den stvoření, kdy Bůh stvořil vše živé i neživé.

Co znamená bílý květ penty?

Květy pentas jsou v mnoha kulturách symbolem míru. Mnoho lidí vnímá bílé pentas jako znamení čistoty a naděje, často se dávají někomu, kdo je nemocný nebo truchlí. Říká se také, že pokud tuto květinu darujete někomu s rakovinou, pomůže mu během léčby.

Co symbolizuje fialový květ pentasu?

Jednou z nejoblíbenějších barev je fialová, která se často používá jako symbol královské rodiny nebo šlechty. Dokonce se říká, že pokud někomu darujete fialový pentas, bude vědět, že se mu snažíte říct, jak moc ho obdivujete a vážíte si ho!

Co znamená červený květ pentasu?

Červená je barva lásky, což znamená, že červený pentas symbolizuje hluboké city náklonnosti mezi dvěma lidmi. Tvar pentasu také naznačuje jeho romantický podtext - pětiúhelníkové okvětní lístky představují jednotu a pět bodů znamená věrnost.

Co symbolizuje růžový květ pentasu?

Významem růžového květu pentasu je krása, ale představuje také lásku a náklonnost. Pokud je tato květina darována, symbolizuje, že je to dárce, kdo chce být obdarovaným milován. Růžová barva také pro mnoho lidí představuje období klidu a míru.

Jaký je kulturní význam květu pentas?

Květy pentas jsou rostliny, které pocházejí z Afriky a Asie. Květ se v bylinářství používá již po staletí, a to již od dob starého Egypta. Říkalo se, že pentas dokáže zahnat zlé duchy a přinést štěstí.

Dodnes ji lidé používají jako přísadu do lektvarů a talismanů, aby si zlepšili zdraví nebo našli lásku. Její využití je různé, od léčby úzkosti, neklidu, nespavosti, depresí, bolestí hlavy a migrén až po odvrácení záchvatů epilepsie a dalších výhod.

Jaká je symbolika tetování Pentas?

Tetování květu pentas je náboženský symbol pěti Kristových ran. Květy představují znamení na Ježíšově hlavě, rukou a nohou. Pentas pro křesťany také představuje naději, protože na některých místech kvete v zimě, kdy v okolí nejsou žádné jiné rostliny, které by mohly dát život.

Kdy byste měli někomu darovat květinu pentas?

Květ pentasu se tradičně dává někomu, kdo ztratil partnera. Květiny přinášejí útěchu a mohou pomoci s procesem truchlení. Je běžné, že osoba, která květiny dostává, sedí na pohřbu nebo smutečním obřadu a dostane je od návštěvníků jako gesto soucitu a podpory.

Rodina umírajícího mu často dává pentle, když umírá, aby měl v posmrtném životě něco krásného na pohled, ale není nutné, aby to dělal někdo jiný.

Mohou být také darovány někomu, kdo se cítí na dně nebo je nemocný a potřebuje povzbudit, aby se znovu postavil na nohy. Lze je také použít na ochranu před smůlou a také při rituálech.


avatar
Redaktor

Ahoj, jsem Jaroslav, Zahradadecin.cz je můj web o pokojových rostlinách a zahradničení. Jsem tu proto, abych se s vámi podělil o své zkušenosti a pomohl vám mít větší úspěch a radost z pěstování rostlin.