Rostliny podle vašeho znamení zvěrokruhu

Květiny jsou mnohem víc než jen barevné květy s nádhernou vůní. Představují krásu a rozmanitost přírody prostřednictvím poutavých vzorů a krásných stonků. Ale co když jsou květiny také symbolem charakteru člověka?

Pokud jste fanoušky astrologie, pravděpodobně jste si zvykli přiřadit každé znamení zvěrokruhu k výraznému rysu osobnosti. Jistě vás překvapí, že znamení zvěrokruhu mají i své květiny a pokojové rostliny!

Astrologie je prastará praxe předpovídání každodenního života na základě postavení nebeských těles na obloze. Toto téma je stále kontroverzní a vědě neznámé. Přesto lze vše v každodenním životě člověka přiřadit k planetám a znamením, a stejně tak i květiny.

Barevná okrasná zahrada

Spojování lidské duše s rostlinami je velmi stará praxe, která se datuje do renesance a středověku. Tím se zabývá astrologická botanika, která využívá rostliny nebo semena k léčebným účelům na základě postavení planet a dalších nebeských těles.

I když znamení zvěrokruhu, ve kterém jste se narodili, nemusí řídit váš osud, může nabídnout pohled do vaší osobnosti a způsobu života tím, že je přiřadí k nejlepším květinám v okolí.

Proč rostliny na základě astrologie?

Výběr květin podle znamení zvěrokruhu může být zábavným způsobem, jak si vypěstovat zahradu, která odráží vaši osobnost. Nemusíte nutně věřit tomu, co říkají hvězdy. Můžete se těšit z toho, že si pomocí květin podle znamení zvěrokruhu vyberete, co zasadit, stejně jako byste si vybrali drahokam pro jednotlivé osobnostní rysy.

bílá zahradní růže

Použití květin, které odpovídají zvěrokruhu, je také jedinečným nápadem, jak někoho obdarovat personalizovanou rostlinou. Případně, pokud plánujete pěstovat na zahradě nebo na okenním parapetu, je výběr rostlin spojených s vaším znamením skvělým způsobem, jak začít.

Cítili jste se někdy více spojeni s některými květinami než s jinými? Možná v tom má prsty vaše znamení zvěrokruhu. Přečtěte si našeho průvodce níže a prozkoumejte některé květiny zvěrokruhu, které odpovídají vašemu znamení!

Zde jsou nejlepší květiny a rostliny podle vašeho astrologického znamení:

1. Květina Beran

zimolez

Jste-li Beran, zimolez je vaší klíčovou květinou. Tato květina roste brzy na jaře a dobře se přizpůsobuje nízkým teplotám. Říká se, že pokud si zimolez dáte pod polštář, budete mít přes noc příjemné sny a ráno zlepšenou náladu.

Beran je plný optimismu a empatie vůči ostatním. Kromě toho, že jsou silní a odhodlaní, jsou tito lidé přirozeně svůdní a okouzlující.

Stejně jako zimolez upoutá pozornost pozorovatele, i lidé ve znamení Berana vyžadují, aby si jich ostatní všimli, a jsou vždy připraveni najít inovativní řešení problémů. Zimolez byste měli vysadit tam, kde si jeho sladké vůně snadno všimnete: u dveří, klenuté brány nebo okna.

2. Květina Býk

růžové květy máku

Květy máku patří těm, kteří se narodili ve znamení Býka, a ztělesňují soucit, sílu a ochotu bojovat. Pokud jste Býk a v něco pevně věříte, umíte stát nohama na zemi a prosadit svůj názor.

Květy máku vysílají krásu a pozitivitu. Jsou také houževnaté a dokáží odolávat bouřlivým situacím, stejně jako Taureané. Semena tohoto květu jsou běžnou přísadou při pečení chleba a koláčů a při výrobě makového oleje.

Historie vypráví, že bílé máky byly zanechávány na bojištích jako znamení smrti a znovuzrození ještě v první světové válce. Naopak jasně červené máky symbolizují padlé bojovníky a jsou symbolem amerického vzpomínkového Dne veteránů.

3. Květina blíženců

levandulový keř

Blíženci jsou společenští a rádi se věnují desítkám přátel. Jejich hlavní květinou je voňavá levandule, jejíž vůně se šíří široko daleko, takže si ji může vychutnat každý. Blíženci se rádi vrhají do různých koníčků, kariér a dokonce i společenských skupin.

Levandule je velmi všestranná bylina. Můžete ji používat k léčebným účelům, jako kosmetický přípravek, nebo dokonce jako součást kuchyňských receptů. Tato květina vnese do vaší zahrady eleganci a snadno se pěstuje; potřebuje pouze suché podnebí a stálou zálivku.

Stejně jako levandule vyzařují Blíženci klid a vyrovnanost. Jsou také produktivní, kreativní a s neustále aktivní myslí. V tomto ohledu je levandule známá také tím, že zmírňuje úzkost a je přírodním lékem proti nedostatku spánku.

4. Rakovina Květina

bílý květ růže

Toto znamení reprezentuje bílá růže. Symbolizuje nevinnost, čistotu a mladistvost, což jsou vlastnosti, které citlivým Rakům dokonale vyhovují. Lidé tohoto znamení se raději drží svých zvyků a dobrodružství si užívají jen výjimečně.

Bílé růže jsou elegantní a jemné, mají přirozenou léčivou sílu, která přináší teplo zevnitř. Svými vlastnostmi připomínají povahu Raků, kteří mají tendenci nevyjadřovat své pocity, dokud si pomalu neuvědomíte, co mají na srdci.

Při výsadbě bílých růží dbejte na to, aby byly vystaveny slunci alespoň šest hodin denně. Tyto květiny musí mít také dobře propustnou půdu, protože krásně rostou, když je půda úrodná. Bílé růže jsou poměrně nenáročné na údržbu a vypadají krásně v keři nebo v jednotlivých nádobách.

5. Květina Leo

slunečnice obecná

Jediným znamením, které odpovídá energii a společenské povaze Blíženců, je Lev. Lidé narození v tomto znamení vykouzlí úsměv na tváři každému, koho potkají, a tak není pochyb o tom, že květem Lva je slunečnice.

Lvi mají hluboký smysl pro víru a jejich vřelá osobnost se dá přirovnat k letnímu horku. Lidé narození v tomto znamení mají silný smysl pro osud, jsou věrní a s hlubokým smyslem pro cíl.

Slunečnice jsou podmanivé a krásně vykreslují život Lvů. Během kvetení se tyto květiny pohybují směrem ke slunci, ale jakmile kvetení skončí, zastaví se. Povaha Lva je velmi podobná: jeho osobnost se rozvíjí postupně, až zazáří.

6. Květ Panny

květ dymnivky

Panny jsou pořádné a organizované a mají přirozený smysl pro detail. Jemně krásný květ motýlka reprezentuje toto znamení ve všech tvarech a významech. Na spodní straně okvětních lístků můžete vidět nektar. Díky této jedinečné vlastnosti jsou květy dymnivky snadným cílem pro mnoho druhů hmyzu a velmi pomáhají při opylování.

Máslovky jsou proslulé tím, že jsou pro lidi i zvířata jedovaté. Shodou okolností Panny vždy usilují o dokonalost, ale jejich ctnosti často kontrastují se sklonem být kritické k ostatním, kteří se neřídí pravidly.

Kvůli takovému přísnému přístupu se Panny nedokážou plně uvolnit a vychutnat si klidné chvíle. Máslové Panny jsou od přírody velmi analytické, pozorné a přemýšlivé. Motýlek označuje dvě ctnosti, které jsou s Pannami velmi spojovány: smysl pro stabilitu a přesnost.

7. Květina Vah

keř hortenzie

Hortenzie je květinou Vah. Lidé v tomto znamení jsou okouzlující a romantičtí, s něžnou povahou, která dokonale odpovídá květině. Přestože se jedná o nenáročnou rostlinu, při použití správné péče se z její krásy budete těšit ještě déle.

Váhy jsou jedním z nejžádanějších znamení zvěrokruhu. Symbol vah zosobňuje rovnováhu a harmonii, stejně jako hortenzie představují rovnováhu protikladů.

Hortenzie jsou vynikající buď ve skupině, nebo vysazené kolem okrajů nádob. Jejich silné stonky a hvězdicovité bambulky kvetou na jaře i v létě, takže se stanou ozdobou zahrady i v nejteplejším období roku.

8. Květina Štíra

bílé pelargonie

Stejně jako muškáty mají mnoho okvětních lístků, i osobnost Štíra má mnoho tváří a nikdy nedává najevo, co si myslí. Tito lidé bývají citově vážní a velmi intuitivní.

Muškáty jsou považovány za ochrannou květinu, která symbolizuje přátelství a dobré zdraví. Můžete je vysadit na jaře po posledních chladných dnech nebo je dokonce přezimovat v interiéru v nádobách.

Tyto zářivě červené a růžové květy se používají především jako okrasné rostliny a k obohacení okenních truhlíků a zahrádek v nádobách. Kdykoli se dotknete jejich listů, muškáty uvolní svou vůni. Pokud jste připraveni vysadit semínka pelargonií, počkejte na konec mrazů a začátek jara.

9. Květina střelce

květy karafiátů sweet william

Střelci jsou milí jedinci, optimističtí a veselí. Toto znamení nemůže reprezentovat žádná jiná květina než karafiát, který je považován za symbol vřelosti a náklonnosti. Stejně jako karafiáty jsou i lidé narození v tomto znamení silní a krásného ducha.

Tato květina je dokonalým vyobrazením lásky mezi dvěma lidmi, a proto karafiáty patří k nejoblíbenějším volbám na svatbách.

Pokud plánujete zkrášlit svou zahradu barevnou květinou, měli byste se rozhodnout pro karafiáty. Tyto rostliny jsou univerzální a můžete je vysadit buď do nádob, nebo na záhony. Pokud je budete pravidelně zalévat, můžete se z těchto stonků těšit několik týdnů.

10. Květina kozorožce

rostliny macešek

Kozorozi rádi vystavují na odiv svou tvrdou práci. Jsou známí svou rozhodností a houževnatostí a jsou pravděpodobně nejvážnější a nejoddanější ze všech dvanácti znamení zvěrokruhu. Květina, která symbolizuje toto znamení, je maceška.

Název této květiny však pochází z francouzského slova pensée. Maceškám se také říká "květina myslitele", což se hodí k hlubokomyslné povaze Kozoroha. Lidé narození v tomto znamení jsou pevní ve svých rozhodnutích a nenechají si nikým šlapat na paty.

Květy macešek symbolizují kritické myšlení, nostalgii a také lásku a obdiv. Pokud znáte člověka ve znamení Kozoroha, kterého obdivujete pro jeho intelekt, obdarujte ho květinou macešky.

11. Vodnář Květina

orchideje v různých barvách

Vodnáři jsou neuvěřitelně zasnění a energičtí, zejména v kruhu přátel, kterým mohou důvěřovat. Někdy bývají tiché a také úžasně inteligentní. Tak silné znamení potřebuje květinu, která odpovídá jeho osobnosti. Tehdy přicházejí na řadu orchideje.

Pokud chcete vypěstovat úžasné orchideje a zajistit, aby kvetly i v následujících letech, je klíčové osvětlení. Tato květina má ráda hodně nepřímého světla, nejlepší místo pro její umístění je u slunného okna nebo u okenního parapetu.

Vysoký vzhled orchideje je symbolem hrdosti a jedinečnosti, proto se tak dobře hodí k jedinečnému znamení, jako je Vodnář. Tato květina nepotřebuje neustálou zálivku - stačí jednou týdně. Jen se ujistěte, že ji vždy uchováváte na jasně osvětleném místě.

12. Květina Ryb

modré lekníny

Není žádným překvapením, že květinovým znázorněním tohoto znamení zvěrokruhu jsou lekníny. Lekníny jsou symbolem krásy a čistoty, což je pro duchovní znamení, jako jsou Ryby, ideální.

Jak znamení, tak květina mají jako společný symbol vodu, a proto se k sobě tak dobře hodí. Lidé narození ve znamení Ryb jsou velmi přátelští, jsou společenští a mají rádi společnost ostatních. Rádi pomáhají těm, kteří to potřebují, a když někdo potřebuje podporu, dokáží jít nad rámec svých možností.

Vodnáři dokáží díky různým přizpůsobením přežít ve vodě po dlouhou dobu. Například jejich velké listy zůstávají stále na hladině, pohlcují sluneční světlo a podporují fotosyntézu. Spodní strana těchto listů má trny, které chrání květ před predátory.

Astrologické květiny a rostliny - zábavný způsob zahradničení plný poznání!

Astrologie je stejně kontroverzní jako fascinující. Jakékoli znalosti o postavení nebeských těles se používají k výkladu aspektů lidského chování nebo existence lidí na Zemi. Bez ohledu na její kontroverznost se mnoho lidí denně odvolává na znamení zvěrokruhu a hledá v nich smysl svého jednání.

Ačkoli většina lidí ví, že pro každé znamení existují odpovídající vlastnosti, záliby, a dokonce i čísla, jen málokdo si uvědomuje, že znamení mají také astrologický květ. Pokud jde o řeč květin, určité květiny jsou pro určitá znamení přitažlivější a odrážejí specifické osobnostní rysy a vlastnosti.

Po přečtení našeho průvodce jste připraveni proniknout hlouběji do svých vlastností zvěrokruhu a najít nejlépe odpovídající květinu. I když nepatříte k lidem, kteří každé ráno čtou horoskop, nemůžete ignorovat zábavu, která se skrývá za poznáním, co pro vás hvězdy připravily.

Každý symbol zvěrokruhu zahrnuje jedinečné preference, barvy a strategické typy květin, které vám pomohou vytvořit dokonalou zahradu odpovídající vašemu astrologickému znamení. Můžete se inspirovat pro osobní dárek. Stačí vstoupit do květinářství a začít zkoumat tyto květiny horoskopu!


avatar
Autorka

Vyrostla jsem v malé vesničce Kvilda, kde pěstování vlastních plodin a velká předzahrádka byly normou. Od té doby jsem se stěhoval a na čas se usadil v Praze a pak v Brně. Ať jsem šla kamkoli, tu zakořeněnou lásku k zahradám a divoké přírodě jsem si vzala s sebou.