Tetování triliem - co to je?

Technicky se slovo "trillium" vztahuje k rodu více než 40 druhů kvetoucích vytrvalých bylin. Nicméně trillium, které znáte a milujete, má pro vás pravděpodobně větší význam jako krásná lesní květina, která vytváří okvětní lístky ve trojicích.

Trillium je voňavá rostlina, která se pěstuje po celé zemi v zónách 3 až 9. Tato odolná rostlina kvete na jaře a v létě, dobře roste v kyselých půdách a je nenáročná na údržbu.

Zde je to, co byste měli vědět.

Co znamená trilium?

"Trillium" je vlastně slovo pro rod zahrnující více než 40 druhů kvetoucích vytrvalých bylin z čeledi Melanthiaceae. Tato čeleď pochází ze Severní Ameriky a Asie.

Květina je často označována názvem "Robin Wake", protože kvete na začátku roku - ve skutečnosti ještě předtím, než se rorýsi vrátí do svých hnízd.

Abychom byli přesní, trilije jsou technicky vzato vytrvalé byliny. Poprvé je popsal Carl Linnaeus.

Co symbolizují květy trilií?

Květy trilií mohou mít mnoho významů. Obvykle tato květina symbolizuje duchovní ztělesnění a se smyslem pro svědomitost. Může také prezentovat přesnost, eleganci a půvab.

Tyto květy mohou někdy změnit barvu po stárnutí nebo při opylení, ale není to běžné. Často se bílé trilky používají jako symbol křesťanské Trojice. Mohou také symbolizovat krásu, čistotu a také uzdravení.

Jaký je kulturní význam trilií?

Trillie jsou cenné rostliny, které jsou ceněny všude, kde se pěstují. V některých částech Spojených států je nezákonné odstraňovat trillium z volné přírody. Je to proto, že květy jsou velmi křehké a jejich sběr rostlinu poškozuje, protože poškozuje listové řapíky, které jí pomáhají vytvářet potravu pro následující rok.

Trillium je oficiální květinou provincie Ontario a státu Ohio. Některé legendy říkají, že sběr bílého trillia ze svahu hory prý přivolá déšť.

Některé druhy trilií mají léčivé účinky. Kdysi se používaly jako děložní stimulanty, kdysi se jim říkalo také "beth root" nebo "birthroot".

Jaká je symbolika tetování Trillium?

Rozhodněte se nechat si vytetovat trilium a uděláte moudré rozhodnutí. Za touto elegantní květinou se skrývá mnoho významů, ale nejčastěji, když se člověk rozhodne nechat si vytetovat trillium, znamená to poselství přesnosti a elegance.

Kdy byste měli někomu dát trilium?

Buďte opatrní při sběru květů trillia, protože v mnoha oblastech je to technicky nezákonné. Květy se také často nepěstují - v květinářstvích je tak pravděpodobně nenajdete. Můžete však třeba někoho obdarovat obrazem nebo fotografií trillia - i to vám pomůže předat obdarovanému poselství půvabu a elegance!


avatar

Adéla je absolventkou bakalářského studia v oboru zahradnictví a krajinářství. Její vášeň spočívá v objevování krás zemědělství jako vědy a umění.