Význam květů Baby's Breath

Zajímá vás význam květu babyky? V tomto článku vám prozradíme vše, co potřebujete vědět.

Květina baby's breath je bíle kvetoucí rostlina s krátkými stonky, která pochází ze Severní Ameriky. Tato květina má mnoho různých významů a účelů, ale lze ji použít jako symbol lásky.

Co znamená květina Baby's Breath?

Květina baby's breath je ve světě květin někdy považována za trochu klišé, protože je všudypřítomná jak v kyticích, tak v květinových vazbách. Často se používá jako akcentní prvek, ale už jste se na ni někdy podívali blíže? Tato půvabná bílá nebo světle růžová květina je ve skutečnosti sama o sobě docela úchvatná a provází ji i hlubší symbolika.

Patří do rodu Gypsophila, který zahrnuje asi 35 různých rostlin. Všechny jsou běžně známé jako baby's breath (nebo někdy babe's breath), ale nejčastějším okrasným druhem používaným v květinových aranžmá je Gypsophila paniculata. Odkazuje na řecké slovo "gypsos" (což znamená "sádra") a "philios" (což znamená "milující"). Sádrovec odkazuje na substráty bohaté na sádru, na kterých roste mnoho těchto květin.

Co symbolizují květy Baby's Breath?

Květina baby's breath je oblíbená, protože má sladkou a vzdušnou vůni. Navíc roste v hojném množství, takže si ji můžete pořídit a vysadit po celém domě nebo na zahradě. Tato květina je také symbolem nových začátků, naděje a nevinnosti, díky čemuž je ideální i pro svatební květiny!

Květina Baby's breath je symbolem nevinnosti a čistoty. Často se používá ve svatebních kyticích a dalších svatebních dekoracích, protože znamená nové začátky.

Kolem květiny baby's breath se váže mnoho lidových pověstí. V některých kulturách se dává jako symbol novým matkám po porodu a pro štěstí. Říká se také, že pokud někomu dáte před svatbou dech babyky, bude mít hodně dětí.

Jaký je kulturní význam květiny Baby's Breath?

V mnoha kulturách je květina baby's breath vnímána jako symbol lásky a čistoty. V Japonsku se používá k výzdobě svateb, protože její název v čínštině znamená v překladu "život". Květy se také tradičně dávají na pohřbech na znamení úcty k zemřelému. Často představuje život, který byl přerušen nebo předčasně ukončen nemocí nebo nehodou.

Všechny květiny rodu Baby's breath jsou užitečné, ale nejčastěji se v květinářství používá G. paniculata, i když G. elegans se někdy používá jako řezaná květina. Tyto rostliny se používají také v bylinkářství.

Jaká je symbolika tetování s dechem babyky?

Tetování s dechem babyky je jedním z nejnovějších trendů v tetování. Význam tohoto tetování je obvykle velmi osobní pro jednotlivce, ale může symbolizovat řadu různých věcí.

Tetování dětského dechu je krásný a jemný způsob, jak si připomenout vzpomínky na blízké. Běžný motiv květinového tetování, dětský dech, je obvykle umístěn v horní části návrhu jako akcent. Symbolika této květiny vychází z toho, že je považována za symbol nevinnosti a čistoty.

Tetování dětského dechu je také oblíbeným designem pro ty, kteří chtějí vyjádřit svou lásku a uznání rodině. Lze jej také použít jako památeční tetování nebo jako vzpomínku na někoho blízkého. Symbolika květiny jako tetování spočívá v tom, že představuje dlouhověkost, nový život a čistotu.

Kdy byste měli někomu darovat květinu Baby's Breath?

Křehká, jemná květina baby's breath je krásným a sladce vonícím dárkem pro někoho, koho máte rádi. Kdy přesně byste však měli tuto květinu darovat?

Květina baby's breath je symbolem čistoty a nevinnosti a představuje svěžest, která přichází s mládím. Může být použita na oslavu narození novorozeného dítěte nebo jako výraz soustrasti pro někoho, kdo ztratil svého blízkého. Květy se tradičně dávají do kytic a věnců při zvláštních příležitostech, jako jsou svatby, výročí, nebo dokonce výjimečně při promocích.

Podívejte se na náš blog, kde najdete další články o významech květin.


avatar
Redaktor

Ahoj, jsem Jaroslav, Zahradadecin.cz je můj web o pokojových rostlinách a zahradničení. Jsem tu proto, abych se s vámi podělil o své zkušenosti a pomohl vám mít větší úspěch a radost z pěstování rostlin.