Co znamená květ krvácejícího srdce?

Květiny s krvácejícím srdcem jsou jedny z nejkrásnějších, jaké najdete. Existuje jen velmi málo květin, které se vyznačují elegancí a jedinečnou krásou tohoto květu podobného kapce rosy, a ještě méně květin, které mají tak hluboký význam.

Pokud vás zajímá symbolický význam květu krvácejícího srdce, pokračujte ve čtení a dozvíte se vše, co potřebujete vědět.

Co znamená krvácející srdce?

Květina krvácející srdce má velmi doslovný obecný název - stačí se na tuto květinu podívat a pochopíte proč. Vypadá totiž, že skutečně krvácí!

Kromě toho má však květina krvácejícího srdce také popisný vědecký název. Jmenuje se Dicentra spectabilis. Dicentra znamená "dvě ostruhy", což jsou vlastnosti, které lze na této květině skutečně snadno rozpoznat.

Spectabilis naopak znamená "velkolepý". Pojmenování této květiny nemůže být přesnější - pohled na ni je zcela úchvatný!

Asijské krvácející srdce

Co symbolizují krvácející srdce?

Květiny krvácejícího srdce v sobě skrývají spoustu významů. Mohou nést významy, jako je schopnost svobodně vyjadřovat své emoce, stejně jako hlubokou, vášnivou lásku, která panuje mezi dvěma romantickými partnery.

V některých kulturách může květina krvácejícího srdce představovat odvrženou nebo odmítnutou lásku. Může však také jednoduše symbolizovat soucit a lásku ke všemu ve stvoření. Květy krvácejícího srdce mohou také překlenout spojení mezi životem a smrtí.

Pokud máte problém říct, co máte na srdci, je pravděpodobné, že vám květina krvácejícího srdce pomůže předat vaše sdělení. Tato půvabná květina se často používá jako symbol toho, že můžete svobodně mluvit o svých pocitech.

Co znamená růžové krvácející srdce?

Růžové krvácející srdce symbolizuje laskavost, jemnost, lásku a romantiku.

Co symbolizuje červené krvácející srdce?

Červený květ krvácejícího srdce se obvykle používá jako symbol lásky a romantiky.

Co znamená bílé krvácející srdce?

Bílé květy krvácejícího srdce obvykle symbolizují čistotu a nevinnost. Tyto květy jsou vzácné, ale přesto jsou krásné.

Jaký je kulturní význam krvácejícího srdce?

Tato květina, pěstovaná po mnoho staletí v Asii, byla vyvinuta a pěstována jako okrasná rostlina teprve před několika sty lety. Na západ se přesunula až v 19. století.

Jaká je symbolika tetování krvácejícího srdce?

Tetování krvácejícího srdce se obvykle volí na památku úmrtí milované osoby. Mohou symbolizovat bezpodmínečnou lásku a další hluboké emoce (například soucit).

Kdy byste měli někomu darovat krvácející srdce?

Existují nejrůznější příležitosti, při kterých je vhodné darovat někomu květinu krvácející srdce. Jednou z nejlepších příležitostí, kdy darovat květinu krvácejícího srdce, je svatba. Tyto květiny se totiž často vkládají do kytic a dekorací na stůl.

Svému partnerovi však můžete dát květinu krvácejícího srdce také na Valentýna. Je také vhodné, když se dává na památku zesnulé milované osoby.


avatar

Adéla je absolventkou bakalářského studia v oboru zahradnictví a krajinářství. Její vášeň spočívá v objevování krás zemědělství jako vědy a umění.