Co znamená květ delfínia?

O delfiniích pravděpodobně nebudete říkat, že jsou okázalé nebo nápadné, ale spíše si díky své jemné povaze zaslouží ve vaší zahradě uznání.

Tato rostlina vytváří husté trsy krásných fialových květů, z nichž každý se rozprostírá po zemi a pěkně vyplňuje prostory kolem keřů a stromů.

Díky své tiché, nenápadné povaze se mnoho lidí domnívá, že u květů delfínie platí, že co vidíte, to dostanete. Květina delfinia však v sobě skrývá hlubokou symboliku, kterou si zasloužíte znát.

Co znamená delfinium?

Název "delphinium", který byl odvozen z řeckého slova "delphis", původně znamená delfín. Je to proto, že když utrhnete jeden květ z nejvyššího trsu na rostlině, bude vypadat hodně jako delfín vyskakující ze strany.

Delphinium se také označuje jako luční květina, ptačí dráp, skřivanova ostruha, skřivanec a rytířská ostruha.

Co symbolizuje květ delfínů?

Delfinium, člen čeledi motýlkovitých, nemá stejné veselé žluté odstíny, ale přesto má význam, který je dosti podobný významu květu motýlka.

Tato květina může představovat nejen vaši schopnost usilovat - a dosáhnout - svých cílů, ale může také symbolizovat nové příležitosti a otevřenost novým pocitům a emocím. V důsledku toho se často dává jako romantická rostlina.

Může oslavovat prakticky jakoukoli pozitivní příležitost a symbolizuje světlejší stránku života. Je to také květina, která se používá k vyjádření červencových narozenin, a může představovat ochranu před nejrůznějšími nebezpečími.

Co znamená modré delfinium?

Světle modré delfinium

Modrý květ delfínia je jen jedním ze dvou nebo tří různých odstínů, ve kterých tuto rostlinu najdete. Modré delfínie obecně představují důstojnost a půvab, i když mohou představovat také mládí, nový život a vzpomínky.

Co symbolizuje růžový květ delfínia?

Růžové delfínie mohou nést všechny symbolické významy modrých delfínií. Mohou však také oslavovat nový život a narození a často se používají jako symbol narození dítěte - zejména dcery nebo vnučky.

Jaký je kulturní význam delfínů?

Delfínie se pěstují po celých Spojených státech a v Evropě, kde se vyskytují po celých divokých, nekultivovaných loukách. Tradičně se používala jako barvířská rostlina a sbírala se také k vyjádření dobré vůle a radosti vůči ostatním.

Tradičně se delfínie nosila na ochranu proti bodnutí štírem. Obchodovalo se s ní také jako s reprezentantem odvahy a štěstí, jiní delfínie sázeli na památku ztracených blízkých.

Ve středověku se delfínie používala jako léčivá rostlina. Užívala se na zahnání vnitřních parazitů a také na podporu dobré chuti k jídlu, relaxaci a klidný spánek.

Dnes se pro svou léčivou hodnotu nepoužívá tak často, protože toxiny v rostlině mohou způsobit pokles krevního tlaku a srdečního tepu na nebezpečnou úroveň.

Jaká je symbolika tetování květu delfínia?

Nechte si vytetovat delfinium a můžete tím sdělit hned několik významů. Nejčastěji se vybírá jako lehkovážné, zábavné tetování, může být použito jako symbol náklonnosti spolu s velkorysým duchem. Při výběru tetování je často obklopena i dalšími rozmarnými obrázky.

Kdy byste měli někomu darovat květ delfínia?

Delphinium je ideální volbou, pokud chcete někoho povzbudit, aby ze sebe vydal to nejlepší. Pokud znáte někoho, kdo se blíží k náročné zkoušce, pracovnímu pohovoru nebo překážce, květina mu může pomoci inspirovat ho, aby ze sebe vydal to nejlepší. Daruje se také lidem, kteří mají v červenci narozeniny, a novým milostným partnerům.


avatar
Autorka

Vyrostla jsem v malé vesničce Kvilda, kde pěstování vlastních plodin a velká předzahrádka byly normou. Od té doby jsem se stěhoval a na čas se usadil v Praze a pak v Brně. Ať jsem šla kamkoli, tu zakořeněnou lásku k zahradám a divoké přírodě jsem si vzala s sebou.