Jaký je skutečný význam lilie Calla?

Kaly patří k nejoblíbenějším druhům květin a jejich význam je často nesprávně vykládán.

Kaly jsou známé svou krásou a jednoduchostí. Vyvolávají pocity čistoty, elegance a bílých svatebních květin. Význam květu kaly je spojován s pocitem klidu. Není divu, že jsou významy květů kaly tak oblíbené na svatbách!

Tím však symbolika nekončí. Jaký je tedy skutečný význam květu kaly? V tomto článku vám prozradíme vše, co potřebujete vědět o řeči květů této rostliny.

Co znamená lilie kaly?

V řeči květin znamená kalina "krása". Název pochází z řeckého slova pro krásu, kallos. Tato květina je také spojována s věrností a čistotou.

Za tímto významem se skrývá legenda o muži zamilovaném do ženy, která ho odmítla, protože jí nemohl poskytnout bohatství nebo postavení. Svou neochvějnou oddanost jí dokázal tím, že na ni každý den čekal před jejím oknem a když procházela kolem, podával jí jednu bílou kalu.

Někteří etymologové se také domnívají, že kalina dostala jméno po řecké bohyni Kalliopé, která byla známá jako krásná múza a patronka hudby. Kaly se staly symbolem elegance a krásy, která přetrvá navždy. Představují také završení úspěchu v jakémkoli úsilí, na kterém člověk tvrdě pracoval.

Ve starověkém Řecku se používaly jako symbol smrti i vzkříšení. Řekové odřezávali stonky ze země, namáčeli je do vody a při odchodu je vkládali do nádob. Věřili, že když zemřou, jejich duše se na květech přenese zpět do ráje.

Význam lilie kaly

Co symbolizují lilie kaly?

Kaly jsou ve světě květin již po staletí symbolem krásy a dokonalosti. Patří k nejoblíbenějším květinám, které se dávají jako dárek, a znamenají čistotu, lásku, oddanost, královský původ, ženský půvab a eleganci.

Kaly jsou často spojovány s pohřby, ale již od viktoriánské éry se používají jako symbol párové lásky.

Kalina je druh květiny, která se dodává v různých barvách, včetně bílé.

Co znamená bílá lilie kaly?

Bílá kalina se často používá ve svatebních kyticích nebo středových dekoracích, protože představuje nevinnost. Často se vystavují v období Velikonoc, aby symbolizovaly nový začátek a nové začátky.

Co symbolizuje růžová kalina?

Růžové kaly se obvykle používají jako symbol obdivu, uznání a krásy.

Co symbolizuje fialová kalina?

Fialové kaly symbolizují vášeň a kouzlo a také královskou rodinu. Jsou to nádherné květiny, které se používají na pohřbech na znamení úcty.

Co představuje žlutá kalina?

Žluté kaly, stejně jako většina žlutých květin, mohou symbolizovat štěstí, radost a přátelství. Často se však používají také jako symbol vděčnosti (a jsou nádherným dárkem jako poděkování!).

Jaký je kulturní význam kaly?

Kaly jsou květiny, které znamenají čistotu, nevinnost a lásku, a jejich symbolika se datuje mnoho staletí nazpět. Podle legendy darovala královna ze Sáby králi Šalamounovi kalu jako důkaz své oddanosti. Královna králi řekla, že mu tento dar dala, protože je "celý krásný".

Kaly jsou oblíbenou pohřební květinou a jejich význam je velmi přímočarý: znamenají lásku k těm, kteří ještě žijí, i k těm, kteří již odešli.

Často se používají jako symbol smrti a vzkříšení Ježíše Krista. V křesťanství tyto květiny představují čistotu a cudnost, protože je obvykle nenajdeme růst v blízkosti vodních zdrojů jako jiné rostliny. Kaly jsou také považovány za symboly lásky, znovuzrození a plodnosti, protože rostou z cibulí, které mohou vytvořit až 50 výhonků ročně!

Jaká je symbolika tetování kaly lilie?

Tetování kaly je krásnou volbou pro jedince, kteří chtějí nosit něco, co představuje jejich hlubokou lásku k někomu. Kaly jsou květinou romantiky a krásy a představují vnitřní i vnější krásu.

Představují také nejhlubší touhy a emoce duše, ať už jsou jakékoliv - proto jsou tak skvělým námětem pro tetování. Tento typ květiny může v každém, kdo ji spatří, vyvolat mnoho různých pocitů.

Tetování kaly může být dokonce interpretováno jako symbol skrytého tajemství nebo neznámé minulosti.

Kdy byste měli někomu darovat kalu lilii?

Pokud hledáte krásnou a voňavou květinu, kterou byste někomu věnovali jako dárek, zvažte možnost darovat mu kaly. Tyto květiny se dodávají v mnoha různých barvách a jsou k dostání po celý rok. Lze je darovat při jakékoli příležitosti, ale jsou obzvláště pěkným dárkem ke Dni matek nebo k narozeninám.

Pokud hledáte květinu s významem, kaly jsou tou správnou volbou. Tyto květiny symbolizují eleganci a sofistikovanost a dodají každé události pocit výjimečnosti. Není nic elegantnějšího než bílé kaly, které vypadají dokonale v aranžmá s jinými jemnými barvami, jako je růžová nebo modrá.

Kaly lze použít jako děkovné dárky, blahopřání nebo třeba jen na přivítanou. Ideální roční období pro darování těchto květin je jaro, kdy vše začíná kvést a znovu ožívat.

Přečtěte si také naše články o významu lilií a symbolice denivek.


avatar
Autorka

Vyrostla jsem v malé vesničce Kvilda, kde pěstování vlastních plodin a velká předzahrádka byly normou. Od té doby jsem se stěhoval a na čas se usadil v Praze a pak v Brně. Ať jsem šla kamkoli, tu zakořeněnou lásku k zahradám a divoké přírodě jsem si vzala s sebou.