Co je to tetování lilie?

Květy lilií byly poprvé objeveny v roce 1580 př. n. l. a od té doby okouzlují svou krásou a mystikou lidi na celém světě.

Existuje mnoho druhů lilií, které najdete, spousta z nich roste divoce v různých částech světa. Od čistě bílých lilií, které symbolizují cudnost, až po lilie hvězdnaté, které představují soucit, nenajdete univerzálnější květinu.

Lilie pravá neboli Lilium je jednou z nejdivočejších - a nejkrásnějších - odrůd lilií, které najdete. Je také zakořeněna v silné symbolice.

Co znamená lilie (neboli "Lilium")?

Všechny lilie jsou součástí květinového rodu Lilium, skupiny "pravých lilií". Ne všechny květiny, které označujeme jako lilie, jsou ve skutečnosti pravé lilie.

Mnohé z nich používají ve svém obecném názvu slovo "lilie", ale ve skutečnosti jsou součástí jiných rodů. Příkladem mohou být denivky, kaly a lekníny.

Linné jméno, slovo Lillium je latinský název odvozený z řeckého leirion.

Co symbolizuje květ lilie?

Květy lilie všech barev mají často symbolizovat čistotu a oddanost. V závislosti na barvě se však tento význam může mírně lišit.

Co znamená bílá lilie?

Bílý květ lilie

Bílá lilie má obvykle symbolizovat čistotu a ctnost.

Co symbolizuje oranžová tygrovaná lilie?

tygrovaná lilie obecná

Tygří lilie neboli oranžové lilie obvykle představují sebevědomí, bohatství a hrdost. Tyto lilie rostou divoce v mnoha částech země, takže mohou symbolizovat také houževnatost a silnou vůli. Svými jasně oranžovými a růžovými barvami mohou také vyvolávat vzpomínky na radost a štěstí.

Co znamená žlutá lilie?

žlutá lilie

Žlutá lilie nejčastěji symbolizuje štěstí, radost a vděčnost.

Jaký je kulturní význam lilie?

Lilie je často spojována s klasickým příběhem o Diovi a Héře. Podle této báje chtěl Zeus, aby Herkules jako dítě pil mléko Diovy manželky Héry. Herkules se narodil jiné ženě, a tak Héra nesouhlasila.

Navzdory jejímu přání Zeus přinesl Herkula k Héře, když spala - ta se probudila a odstrčila ho. Kapky mléka, které následkem toho spadly, pak rozkvetly v lilie.

V Číně se lilie často používají při svatbách. Věří se, že s sebou přinášejí 100 let lásky a štěstí. V dávnějších dobách spojovali Babyloňané a Asyřané lilie s bohyní plodnosti.

Některé křesťanské kultury považují lilie, většinou však lilie madony, za představitele Panny Marie.

Jaká je symbolika tetování lilie?

Lilie jsou často považovány za květiny spirituality, takže si tetování lilie můžete vybrat, pokud jste novopečená matka nebo chcete symbolizovat nějaký druh svazku či partnerství, které chcete, aby vydrželo (například manželství).

Kdy byste měli někomu darovat lilii?

Lilie je v létě kvetoucí květina a je ideální květinou, kterou můžete někomu darovat na vrcholu letního slunovratu. V tomto období bude nejživější a nejkrásnější.

Tato výstavní květina je však skvělým dárkem bez ohledu na roční období. Je uznávána jako květina 30. výročí, takže je dobrou volbou pro lidi, kteří tento milník slaví. Lze ji také darovat v gratulační kytici, protože symbolizuje hrdost, bohatství a sebedůvěru.

Ať už se rozhodnete darovat někomu lilii kdykoli, určitě na něj silně zapůsobíte.


avatar

Adéla je absolventkou bakalářského studia v oboru zahradnictví a krajinářství. Její vášeň spočívá v objevování krás zemědělství jako vědy a umění.