Květy vřesu - skvělý bylinný dárek

Je docela působivé, jak důležitý význam má květ vřesu v mnoha různých kulturách po celém světě.

Například jednou z věcí, které symbolizuje, je nezávislost a sebedůvěra, vzhledem k tomu, že má tendenci růst na opravdu obtížných místech, kde žádné jiné rostliny zřejmě nerostou.

V některých částech světa se má za to, že květy vřesu přinášejí štěstí.

Tento význam květů vřesu pochází z jakési staré skotské pohádky a zní takto: Malvína, která byla dcerou keltského barda, byla zasnoubena s Oskarem, válečníkem ve svém městě a zemi. Brzy po odchodu do války byl však Oscar zabit a Malvínu o tom musel informovat posel, který jí dal květ vřesu jako symbol lásky jejího milého.

Podle všeho byla tato květina jasně růžová, ale jakmile Malvina začala plakat, zbělela. Od té doby si přála, aby všichni ostatní byli šťastní, šťastní a milovaní, i když byla kvůli tomu, co se stalo, opravdu smutná.

Proto jsou květiny Vřes skvělé, pokud byste chtěli druhým ukázat svou lásku k nim nebo dobré úmysly, které s nimi máte.

Každá barva květu vřesu má příslušný význam

Vřesová malebná krajina

Barvy květů vřesu hrají důležitou roli při určování toho, co znamenají a symbolizují. Např:

Fialové květy vřesu

Symbolizují krásu, obdiv a sílu.

Bílé květy vřesu

bílé květy vřesu

Symbolizují nevinnost, štěstí a ochranu.

Žluté květy vřesu

Symbolizují zdraví, štěstí a pozitivitu.

Červené květy vřesu

Symbolizují smůlu, protože mají barvu krve.

Růžové květy vřesu

růžové květy vřesu

Symbolizují ženskost, vášeň a přátelství.

Jaké jsou některé z výhod květů vřesu?

Květy vřesu mají mnoho vlastností, které z nich činí skutečně prospěšné rostliny pro každodenní použití. Ve skutečnosti jsou dobrou alternativou pro močové a trávicí léky .

Bylinné účinky květů vřesu v historii

Keltové a druidové objevili pozitivní účinky této rostliny. Používali ji k pročištění trávicího systému po jídle, ale také při snaze rozbít krevní blokády. Rostliny vřesu považovali za něco magického.

Jak používat květy vřesu?

beruška v květu vřesu

Listy a květy lze podávat jako nálev a lze je také používat lokálně jako pleťový přípravek. Mnoho lidí ji často používá při koupeli a mnoho dalších ji používá jako prostředek k rozpouštění ledvinových kamenů.

Další využití rostlin a květů vřesu

Rostliny vřesu lze díky jeho pevnosti použít také jako stavební materiál a nebo materiál na troud. Jsou také skvělým polštářem a podestýlkou v tradičních řemeslech.

Ve Skotsku lidé používají rostliny vřesu k výrobě šperků, vína a piva.

Jsou květy vřesu jedlé?

ovce pojídající vřes

Četné ovce a jeleni považují rostliny vřesu za hlavní zdroj potravy, zejména když jsou tyto rostliny pod sněhem. Přestože se vřesové květy i v dnešní době používají k výrobě alkoholických nápojů, do pokrmů, salátů ani jiných druhů kuchyně se běžně nepoužívají.

Jsou květy vřesu voňavé?

Květy vřesu jsou velmi voňavé. Často se popisuje, že mají silnou vůni podobnou zimolezu. Jejich vůně je velmi svěží a květinová.

Závěr

pavučina v květech vřesu

Květy vřesu jsou důležité pro každý ekosystém, a to nejen proto, že poskytují mnoho pozitivních účinků na zdraví, ale také proto, že poskytují potravu mnoha druhům hmyzu, včelám, a dokonce i ptákům .

Často se říká, že květina dokáže odhalit některé z nejhlubších pocitů, aniž by bylo třeba říci jediné slovo, a to je rozhodně případ květu vřesu, protože jeho historie a význam se nesou již tisíce let.

Poznávání květu vřesu zahrnuje více než jen naučit se jeho vědecký název nebo různé druhy, které existují, ve skutečnosti zahrnuje poznávání poselství, která všechny květiny poskytují, aby šířily skutečné znalosti a záměry přírody.

Význam každé květiny nás tedy může vést k pochopení toho, jak většina květin funguje a jak spolu navzájem vycházejí. Koneckonců tvoří větší ekosystém, který stále objevujeme a poznáváme .

Vřesy jsou krásné rostliny, které rozzáří vaši zahradu. Jsou také ideálním typem rostlin pro ty, kteří s pěstováním květin teprve začínají, protože jsou nenáročné na údržbu.


avatar
Autorka

Vyrostla jsem v malé vesničce Kvilda, kde pěstování vlastních plodin a velká předzahrádka byly normou. Od té doby jsem se stěhoval a na čas se usadil v Praze a pak v Brně. Ať jsem šla kamkoli, tu zakořeněnou lásku k zahradám a divoké přírodě jsem si vzala s sebou.