Co znamená květ hortenzie?

Bez ohledu na to, kde na světě žijete, je elegantní hortenzie pravděpodobně základem vaší zahrady.

Tato elegantní květina okouzlila lidi po celém světě svou zářivou vůní a něžnou krásou, ale její skutečný význam se skrývá za jejím vizuálním vzhledem.

Tato květina má působivou symboliku, a jakmile zjistíte, co znamená, budete ji chtít pěstovat nebo darovat ještě více.

Co znamená hortenzie?

Název "hortenzie" byl poprvé použit v moderní latině v roce 1753 Linnaeem. Slovo je složeninou řeckých slov "hydr" (kmen slova "hydor", což znamená voda) a "angeion", což znamená "nádoba". Název svědčí o pohárkovitých semenných luscích této květiny.

význam hortenzie

Co symbolizuje květ hortenzie?

Květ hortenzie má několik hlubokých významů v závislosti na barvě a kultuře, ve které je vnímán. Může znázorňovat upřímné, srdečné emoce jakéhokoli druhu spolu se základními pocity, jako je vděčnost, porozumění a hojnost.

Symbolika hortenzie, která je často vnímána jako znak půvabu a krásy, může někdy zajít ještě o něco dál - někteří ji považují za symbol marnivosti a narcismu!

Častěji se však váže k pocitům díkůvzdání a odpuštění. V závislosti na druhu a barvě hortenzie se může význam lišit.

Co znamená modrá hortenzie?

modrá hortenzie

Modrá a růžová jsou dvě nejběžnější barvy hortenzií. Vzhledem k tomu, že modrá je chladná barva, dává smysl, že modré hortenzie jsou spojeny s pocity strnulosti. Často se posílají jako vyjádření touhy po odpuštění, lítosti nebo odmítnutí.

Co znamená růžová hortenzie?

růžová hortenzie význam

Růžové hortenzie, stejně jako modré, jsou velmi časté. Ve skutečnosti se barvy hortenzií mohou měnit od růžové po modrou (se všemi odstíny mezi nimi) v závislosti na pH půdy.

Růžové hortenzie jsou nejčastěji vnímány v pozitivním světle, přičemž tato barva symbolizuje romantiku, lásku, manželství a další srdečné emoce.

Co symbolizuje fialová hortenzie?

fialová hortenzie význam

Fialové hortenzie, které jsou na půli cesty mezi růžovými a modrými odstíny, obecně symbolizují touhu porozumět někomu na hlubší úrovni.

Fialová barva je také představitelem bohatství a hojnosti, takže fialová hortenzie může představovat i prosperitu.

Jaký je kulturní význam hortenzie?

V závislosti na místě, kde žijete, může kulturní význam hortenzie nabývat různých významů. V Japonsku je tato květina spojována s vděčností.

Vypráví se, že jeden císař kdysi daroval dívce hortenzie jako symbol své lásky a jako omluvu za to, že ho rozptylovala jeho práce. Dnes floristé v Japonsku používají hortenzie jako symbol upřímného, srdečného citu.

Viktoriáni se na hortenzie dívali s despektem, a proto nebyly oblíbenou rostlinou. Tyto květiny se často posílaly těm, kteří byli považováni za chlubily, ale mohly být také poslány, aby někoho pokáraly. Podle středověké legendy žena, která pěstovala hortenzie, nikdy nenašla manžela.

Jaká je symbolika tetování květu hortenzie?

Tetování květu hortenzie má mnoho významů. Ačkoli tato květina často symbolizuje frigiditu a nedostatek sympatií, tetování hortenzie má zcela jiný význam.

Ve většině případů znamená uznání něčí vděčnosti vůči vám a ocenění toho, co vám ostatní mohou nabídnout.

Kdy byste měli někomu darovat květ hortenzie?

Krásnou a jemnou kytici hortenzií můžete darovat téměř komukoli. Lze je použít při mnoha různých příležitostech, včetně případů, kdy chcete vyjádřit upřímné city, poděkovat nebo vyjádřit omluvu.

Nejčastěji se hortenzie dávají také ke čtvrtým výročím svatby. Stačí věnovat pozornost barvě hortenzie a tuto květinu můžete darovat téměř komukoli.


avatar
Redaktor

Ahoj, jsem Jaroslav, Zahradadecin.cz je můj web o pokojových rostlinách a zahradničení. Jsem tu proto, abych se s vámi podělil o své zkušenosti a pomohl vám mít větší úspěch a radost z pěstování rostlin.