Nejdražší bonsajové stromy

Bonsai stromky - existují ve všech tvarech, barvách, velikostech a dokonce i cenách. Nemusíte být milionáři, abyste si mohli začít hrát s bonsají, ale nějaké peníze mít musíte. Koneckonců jsou tu rostliny a zemina, za které se musí platit!

Uvažujete o luxusnějším nákupu? Pokud jde o nejdražší bonsajové stromy, budete mít spoustu možností, které můžete zvážit. Možná vás zajímá, co dělá bonsajový strom drahým. Často je cenovka některého z těchto stromů úzce spjata s jeho stářím a dalšími estetickými vlastnostmi, které lze jen těžko najít, jako je například silnější kmen s jedinečným zúžením.

Jiné bonsaje jsou drahé jednoduše proto, že jsou vzácné. Čím je bonsaj zralejší, tím je cena vyšší, ale tím je strom silnější. Stromy, které mají hladký, nepřerušovaný kmen s postupným zužováním, jsou dražší, stejně jako stromy ve starších květináčích.

Zde jsou některé z nejdražších bonsají - a několik tipů, jak můžete najít ideální bonsaj pro své cíle.

1. Bonsajový strom javor trojzubec

Bonsai Boy má na prodej dva drahé javory Trident, z nichž jeden se pohybuje v ceně 15000 eur a druhý, který je stále drahý (i když mnohem dostupnější) 999,99 eur .

Javor trojzubý neboli Acer buergerianum je ceněn pro své nádherné podzimní listy. Nejdražší exemplář prodávaný společností Bonsai Boy je vysoký téměř 1,22 m a je starý 114 let.

2. Bonsajový strom Eastern White Pine

U Bonsai Boy najdete na prodej další bonsajový stromek Eatern white pine, který stojí neuvěřitelných 1200 eur. Tento 58letý strom je zasazen v nádobě o průměru 35,56 cm, ale lze jej pěstovat i venku.

3. Bonsaj cypřišek z modrého mechu

Další drahou volbu najdete v bonsaji Cypřišek modrý mechový neboli Chamecyparis 'glauca minima'. Tento strom má nádherné modré listy, ale je ještě působivější, protože je mu neuvěřitelných 80 let!

4. Zakrslý cypřišek Hinoki Bonsai Tree

To, že je cypřišek Hinoki malinký a kompaktní bonsajový stromek, neznamená, že je tento exemplář méně zajímavý - nebo méně drahý! Je mu 70 let a jeho cena činí 2900 eur .

5. Jalovec bonsajový

Jalovcové bonsaje jsou velmi běžné, ale tento je drahý, protože je starý více než 16 let. Je to odolný a dlouhověký druh, takže můžete oprávněně očekávat, že bude žít i mnohem déle. V porovnání s ostatními bonsajemi na seznamu je tato bonsaj krádeží, protože přijde na pouhých 150 eur .

6. Kvetoucí azalka Chinzan Bonsai Tree

Tento strom, Azalea satsuki 'chinzan', lze nalézt na prodej za 2500 eur . Je tak drahý, protože byl vycvičen k růstu na kompaktním trpasličím stanovišti a má jedinečnou růžovou barvu květů. Je také neobvyklá, protože kvete později v sezóně a může kvést i ve stínu. Navíc je stará 35 let.

7. Pět jehličnatých borovic

Poté, co se bonsaje staly populárními a pak naopak koncem 80. let 20. století v Japonsku ztratily na popularitě, začala přesnost bonsají prudce stoupat. Dva prodeje v Japonsku zaznamenaly rekordy jako nejdražší - dvě pětijehličné borovice se prodaly za 600000 eur a 300000 eur za kus.

8. Fíkus ženšen bonsaj

Pokud jste si mysleli, že 600000 eur je vysoká cena za bonsaj, zde je další rekordman, který doplní náš seznam. Ve Vietnamu se nachází jedna bonsaj fíkus ženšen, jejíž cena údajně dosahuje až 2,6 milionu eur - jde o jednu z nejdražších bonsají na světě, která kdy byla prodána. I když sběratel odmítá říct, jak je bonsaj vlastně stará.

Na co se zaměřit při koupi bonsaje

I když při nákupu ideální bonsaje pro vaše potřeby budete samozřejmě muset mít na paměti svůj rozpočet, nezapomeňte, že kvalita je vše.

Když zaplatíte za dražší bonsaj, neplatíte jen za její stáří, i když je pravda, že chladné bonsaje jsou obvykle dražší, protože jde o staré exempláře. Často se vám stane, že zaplatíte nejvyšší cenu za stromy, které byly vycvičeny jedinečným způsobem nebo protože jsou také vzácné.

Při nakupování zvažte všechny možnosti - nezapomeňte však, že bonsajový strom je chytrá investice, která se také vyplatí do posledního haléře. To platí bez ohledu na to, kolik haléřů to může být!


avatar

Adéla je absolventkou bakalářského studia v oboru zahradnictví a krajinářství. Její vášeň spočívá v objevování krás zemědělství jako vědy a umění.